Trwa ładowanie...

Ile zarabiają programiści?

We wrześniu swoje święto obchodzą programiści. Przypada ono na 256. dzień roku. Z tej okazji przyjrzyjmy się ich wynagrodzeniom. Od czego zależą?

Ile zarabiają programiści?
d2btt4r
d2btt4r

Mediana wynagrodzeń programistów baz danych w 2011 roku wynosiła 5 875 PLN, programistów systemowych języków wysokiego poziomu 5 500 PLN, zaś programistów systemowych języków niskiego poziomu 6 200 PLN.

Wynagrodzenia programistów zależą od wielu czynników. Z pewnością najważniejszym z nich jest umiejętność posługiwania się językami programowania. Nie jest to jednak jedyne kryterium decydujące o wysokości wynagrodzenia programistów. Równie ważna jest znajomość języków obcych, staż pracy. O wysokości zarobków decyduje również wielkość przedsiębiorstwa, jego kapitał oraz lokalizacja.

Programiści biegle posługujący się językiem angielskim w 2011 roku otrzymywali wynagrodzenie o 12 proc. wyższe niż ci, którzy znali go w stopniu średnim.

Najwyższe wynagrodzenia programiści otrzymywali w dużych przedsiębiorstwach, w których zatrudnienie było wyższe niż 1 000 osób. Znaczną różnicę w wynagrodzeniach programistów można było zaobserwować w firmach o różnym pochodzeniu kapitału. Mediana zarobków w przedsiębiorstwach z przewagą kapitału zagranicznego była o 38 proc. wyższa od firm z większym kapitałem polskim. Wynosiła ona 6 500 PLN.

d2btt4r

Sylwia Rębisz
Sedlak & Sedlak
Wynagrodzenia.pl

Sprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. Wypełnij ankietę!

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

d2btt4r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2btt4r