Trwa ładowanie...

Ile zarabiają strażacy?

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji przyjrzyjmy się, jak kształtują się wynagrodzenia tej grupy zawodowej.

Share
Ile zarabiają strażacy?
d22zwyk

Ponadto dla każdego rodzaju stanowiska, określone są maksymalne i minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego. Również w tym podziale zarobki różnią się między sobą w zależności od rodzaju jednostki. I tak, na przykład osoba w grupie stanowisk szeregowych pracująca w Komendzie Głównej Straży Pożarnej może zarabiać od 1 447 PLN do 1 737 PLN, ale na stanowisku oficerskim otrzymuje od 2 361 do nawet 8 119 PLN. Nieco mniejsze jest zróżnicowanie wynagrodzeń w komendach wojewódzkich, gdzie sięgają one maksymalnie 2 770 PLN. Najbardziej zrównoważone płace są w komendach powiatowych.

Poza wynagrodzeniem zasadniczym osoby pracujące w strukturach PSP mogą liczyć na szereg dodatków do wynagrodzenia. Do najważniejszych zaliczają się:

  1. dodatek za stopień (od 380 do 1 080 PLN),
  2. dodatek służbowy (do 50% płacy zasadniczej i dodatku za stopień),
  3. dodatek motywacyjny (do 30% minimalnej na danym stanowisku płacy zasadniczej),
  4. dodatki uzasadnione szczególnymi właściwościami, kwalifikacjami, warunkami albo miejscem pełnienia służby (5% - 20% godzinowej stawki przeciętnego wynagrodzenia).
d22zwyk

Ostatecznie więc, płace strażaków zależą od wielu elementów. Przykładowo technik, którego płaca zasadnicza wynosi 1 843 PLN w rzeczywistości może otrzymywać miesięcznie nawet 2 794 PLN. Starszy inspektor może zarabiać nawet 3 272 PLN (przy płacy zasadniczej na poziomie 2 117 PLN).

Więcej informacji o płacach tej grupy zawodowej znajdą Państwo w artykule „Wynagrodzenia strażaków” w portalu wynagrodzenia.pl.

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

d22zwyk

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl )

d22zwyk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22zwyk
d22zwyk