Trwa ładowanie...

Ile zarobią nauczyciele?

Nauczyciele, którzy ukończyli studium nauczycielskie lub wychowania przedszkolnego, nie będą zarabiać tyle, ile mający co najmniej tytuł licencjata - zapowiada "Gazeta Prawna".

Ile zarobią nauczyciele?Źródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d3grnno
d3grnno

_ Zapewnienie pensji na dotychczasowym poziomie wymagałoby zmian w ustawie budżetowej na 2006 rok, co obecnie jest niemożliwe _ - tłumaczy minister edukacji Roman Giertych.

Z wyliczeń Związku Nauczycielstwa Polskiego wynika, ze zarobki 14 tys. pedagogów zmniejszą się od września miesięcznie o około 250 zł. Problem obniżenia wynagrodzenia z powodu braku studiów dotyczy tylko 2% pedagogów. Aż 90% zatrudnionych w szkołach nauczycieli - 530 tys. z 603 tys. - ma kwalifikacje najwyższe z możliwych - tytuł magistra i przygotowanie pedagogiczne.

Zdaniem ekspertów, największym problemem są zbyt niskie pensje osób rozpoczynających karierę w szkole. Magister z przygotowaniem pedagogicznym może zarobić tylko 1100 zł brutto. Z ankiety ZNP wynika, ze właśnie z powodu niskich zarobków wiele młodych, ambitnych, dobrze wykształconych osób rezygnuje z pracy w szkole. (PAP)

d3grnno
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3grnno