Trwa ładowanie...
d1j7qgr

Impel chce utrzymać dwucyfrowe tempo wzrostu przychodów w '13

14.05. Warszawa (PAP) - Impel liczy na utrzymanie dwucyfrowego tempa wzrostu organicznych przychodów grupy w 2013 roku. Spółka będzie w tym roku mniej nastawiona na akwizycje,...

Share
d1j7qgr

14.05. Warszawa (PAP) - Impel liczy na utrzymanie dwucyfrowego tempa wzrostu organicznych przychodów grupy w 2013 roku. Spółka będzie w tym roku mniej nastawiona na akwizycje, myśli raczej o niedużych dezinwestycjach - poinformowali na konferencji przedstawiciele Impela.

"Wierzę w utrzymanie dwucyfrowego tempa wzrostu organicznych przychodów. Wpłynie na to m.in. połączenie dwóch dywizji naszej działalności, dzięki czemu duże szanse staną na przykład przed cateringiem. Drugi i trzeci kwartał będzie lepszy od pierwszego" - powiedział Bogdan Dzik, prezes Impel Cleaning.

Przychody Impela w I kwartale 2013 roku wyniosły 351,1 mln zł, co oznacza ich wzrost o 5,3 proc. stosunku do I kwartału roku 2012. Wzrost ten wynikał głównie z konsolidacji przychodów spółek zakupionych w IV kwartale 2012 roku - przychody Grupy Gwarant, Climbex oraz Ad Akta powiększyły przychody grupy o 13,9 mln zł.

Przedstawiciel spółki poinformowali, że do wyników pierwszego kwartału nie kontrybuowała przejęta w IV kwartale spółka Brink's, której roczne przychody wynoszą 60 mln zł i rozkładają się równomiernie w kolejnych kwartałach. Dodali, że spółka nie jest obecnie rentowna, ale planem na ten rok jest jej urentownienie.

d1j7qgr

Grupa podtrzymuje plan uzyskania około 2 mld zł przychodów w 2014 roku.

W kolejnych okresach tego roku Impel planuje poprawiać rentowność.

"Rentowność będzie rosła w kolejnych kwartałach, m.in. sezonowo, dzięki naszej polityce tworzenia rezerw na urlopy. Również operacyjnie pozyskujemy obecnie kontrakty o wyższych marżach, chociaż jest ich trochę mniej" - powiedział Wojciech Rembikowski, wiceprezes spółki.

Wynik na działalności operacyjnej Impela w I kwartale roku 2013 wyniósł 6,4 mln zł, co oznacza jego spadek o 22,1 proc. rdr. Na wynik wpłynęły m.in. koszty uruchomienia kontraktu na Półwyspie Arabskim.

d1j7qgr

IMPEL MNIEJ ZAINTERESOWANY AKWIZYCJAMI, MYŚLI O DEZINWESTYCJACH

Impel zamierza w tym roku mniej koncentrować się na akwizycjach. Grupa będzie skupiała się na włączeniu w swoje struktury spółek przejętych pod koniec 2012 roku.

"W tym roku będziemy się mniej nastawiać na akwizycje. Musimy skonsolidować cztery akwizycje z końca 2012 roku" - powiedział Bogdan Dzik.

"Oczywiście lokomotywa akwizycyjna jest rozpędzona i być może jeszcze w drugim kwartale nastąpi jeszcze jakieś przejęcie" - dodał.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że Impel myśli obecnie raczej o niewielkich dezinwestycjach, które mogą mieć miejsce w segmencie zarządzania nieruchomości. (PAP)

kuc/ asa/

d1j7qgr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j7qgr
d1j7qgr