Trwa ładowanie...

Imprezy masowe. Już od dzisiaj kolejny etap luzowania obostrzeń

Dzisiaj, w piątek 17 lipca, w życie wchodzi kolejny etap odmrażania imprez masowych (związany z pandemią koronawirusa). Przypominamy, o czym w kwestii luzowania obostrzeń należy pamiętać.

Imprezy masowe. Już od dzisiaj kolejny etap luzowania obostrzeńŹródło: KPRM
d3j6fua
d3j6fua

Imprezy masowe. Już od dzisiaj kolejny etap luzowania obostrzeń

Odmrażania gospodarki na tym etapie uwzględnia poważne zmiany w imprezach o charakterze plenerowym. Imprezy masowe mogą się odbywać pod restrykcją zachowania co najmniej 5 metrów kwadratowych na osobę wśród jej uczestników. Należy także wyznaczyć znakami poziomymi miejsca dla publiczności uwzględniające zachowanie dystansu oraz wyraźnie oddzielić i oznaczyć teren dla widowni, aby uniemożliwić publiczności mieszanie się np. ze spacerowiczami. W imprezach będzie mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania dystansu społecznego.

Druga fala koronawirusa. Szumowski: przygotowujemy się, mogą wrócić pewne zakazy

Uczestnicy imprez masowych zobowiązani są do zachowywania 2-metrowej odległości od siebie, zakrywania nosa i ust, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 2 m od innych osób.

Imprezy masowe. Już od dzisiaj kolejny etap luzowania obostrzeń

Imprezy masowe na tym etapie przewidują pewne odstępstwa od obowiązku zachowania dystansu. Chodzi o osoby, które na imprezę przychodzą z dzieckiem poniżej 13. roku życia. To sam dotyczy osób towarzyszących osobie z niepełnosprawnością lub osobie, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie, a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

d3j6fua

Imprezy masowe. Co się zmienia od 17 lipca?

  • W imprezach masowych może brać udział więcej niż 150 osób, ale muszą zachować dystans społeczny.
  • W kinach, teatrach, salach koncertowych, klubach muzycznych, halach widowiskowo-sportowych, amfiteatrach i muszlach koncertowych udostępnione może być do 50 proc. miejsc na sali, a uczestnicy imprezy muszą zakrywac usta i nos.
  • W przypadku imprez masowych na jednego uczestnika musi przypadać minimum 5 m2.
  • Na imprezach plenerowych należy zachować 2-metrową odległość między uczestnikami. Jeśli nie jest to możliwe, należy zakrywać usta i nos.
d3j6fua
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j6fua