Trwa ładowanie...
holderName

Imprezy masowe. Już od dzisiaj kolejny etap luzowania obostrzeń

Dzisiaj, w piątek 17 lipca, w życie wchodzi kolejny etap odmrażania imprez masowych (związany z pandemią koronawirusa). Przypominamy, o czym w kwestii luzowania obostrzeń należy pamiętać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Imprezy masowe. Już od dzisiaj kolejny etap luzowania obostrzeń
Imprezy masowe. Już od dzisiaj kolejny etap luzowania obostrzeń (KPRM)
holderName

Imprezy masowe. Już od dzisiaj kolejny etap luzowania obostrzeń

Odmrażania gospodarki na tym etapie uwzględnia poważne zmiany w imprezach o charakterze plenerowym. Imprezy masowe mogą się odbywać pod restrykcją zachowania co najmniej 5 metrów kwadratowych na osobę wśród jej uczestników. Należy także wyznaczyć znakami poziomymi miejsca dla publiczności uwzględniające zachowanie dystansu oraz wyraźnie oddzielić i oznaczyć teren dla widowni, aby uniemożliwić publiczności mieszanie się np. ze spacerowiczami. W imprezach będzie mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania dystansu społecznego.

Druga fala koronawirusa. Szumowski: przygotowujemy się, mogą wrócić pewne zakazy

Uczestnicy imprez masowych zobowiązani są do zachowywania 2-metrowej odległości od siebie, zakrywania nosa i ust, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 2 m od innych osób.

holderName

Imprezy masowe. Już od dzisiaj kolejny etap luzowania obostrzeń

Imprezy masowe na tym etapie przewidują pewne odstępstwa od obowiązku zachowania dystansu. Chodzi o osoby, które na imprezę przychodzą z dzieckiem poniżej 13. roku życia. To sam dotyczy osób towarzyszących osobie z niepełnosprawnością lub osobie, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie, a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

Czytaj także: Odmrażanie gospodarki. Morawiecki: ostrożne kroki do przodu

Imprezy masowe. Co się zmienia od 17 lipca?

  • W imprezach masowych może brać udział więcej niż 150 osób, ale muszą zachować dystans społeczny.
  • W kinach, teatrach, salach koncertowych, klubach muzycznych, halach widowiskowo-sportowych, amfiteatrach i muszlach koncertowych udostępnione może być do 50 proc. miejsc na sali, a uczestnicy imprezy muszą zakrywac usta i nos.
  • W przypadku imprez masowych na jednego uczestnika musi przypadać minimum 5 m2.
  • Na imprezach plenerowych należy zachować 2-metrową odległość między uczestnikami. Jeśli nie jest to możliwe, należy zakrywać usta i nos.
holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName