Trwa ładowanie...
d2fyngq
d2fyngq
Prawo i finanse

Infolinia dla klientów ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydłużył godziny funkcjonowania infolinii dla swoich klientów. Od 1 sierpnia br. infolinia 0 801 400 400 czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Został również rozszerzony zakres informacyjny tej infolinii, tak aby dostosować go potrzeb klientów.
Share
d2fyngq

Osoby dzwoniące na infolinię mogą uzyskać informacje o celu wysyłania przez ZUS „Informacji o stanie konta w ZUS” oraz sposobach weryfikacji danych zawartych w tej informacji. Pracownicy infolinii pomogą również wyjaśnić przyczyny ewentualnych nieprawidłowości w „Informacji...” (np. w przypadku braku składek na ubezpieczenie emerytalne). Pod numerem 0 801 400 400 udzielane są także informacje ogólne dotyczące zasad ustalania kapitału początkowego, zadań realizowanych przez ZUS w zakresie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w krajach Unii Europejskiej, członkostwa w OFE oraz nowej wysokości składki rentowej i zasad jej finansowania.

Ponadto można uzyskać pomoc przy obsłudze kalkulatora emerytalnego, służącego do samodzielnego obliczania prognozowanej wysokości emerytury wypłacanej z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

_ Przedłużyliśmy godziny funkcjonowania infolinii do godziny 18.00 ponieważ chciałbym, aby ZUS był co raz bardziej przyjazny dla swoich klientów _ – powiedział Paweł Wypych, prezes ZUS.

Do 31 lipca br. infolinia ta była czynna od godziny 8.00 do 15.00

d2fyngq

Podziel się opinią

Share
d2fyngq
d2fyngq