Trwa ładowanie...

Informatycy wolą korporacje

Małe firmy działające na rynku technologii chcą się rozwijać, ale nie mają z kim. Najlepszych specjalistów IT przejmują koncerny - donosi "Puls Biznesu".

Informatycy wolą korporacjeŹródło: Thinkstockphotos
d2h2lr0
d2h2lr0

Jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż jest dzisiaj IT. Szybki rozwój nowych technologii oznacza również większe zapotrzebowanie na informatyków, którzy od dawna na brak ofert pracy nie narzekają.

Narzekają natomiast firmy - że nie ma kogo zatrudnić. Liczba studentów kierunków informatycznych nie rośnie znacząco. - Specjalistów IT jest za mało. Nie wystarczy ich dla wszystkich - twierdzi Sylwia Błaszczyk, kierownik poznańskiego oddziału Devonshire, firmy zajmującej się rekrutacją m.in. specjalistów IT.

Szczególnie nie wystarcza ich dla mniejszych, często bardzo młodych podmiotów. - Nie mamy większych problemów z przejmowaniem informatyków z mniejszych firm do korporacji. Szukamy ich wszędzie, gdzie tylko można - twierdzi Sylwia Błaszczyk.

Korporacja dla specjalistów IT oznacza często prestiż, możliwość rozwoju, pracy z najnowszymi technologiami i uczestniczenia w projektach na większą skalę, wyprzedzających polski rynek. - Zdarzają się osoby, które wolą rodzinną atmosferę i nie chcą być tylko numerkiem na liście płac. Ale rzadko - mówi przedstawicielka Devonshire.

d2h2lr0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h2lr0