Trwa ładowanie...
dhei4n2

Internauta chce prostych zakupów

Konkurencyjne cenowo, nieskomplikowane i oferujące szybką dostawę. Takie powinny być idealne e-sklepy - donosi "Puls Biznesu".
Share
Internauta chce prostych zakupów
Źródło: Fotolia, Fot: thanatip
dhei4n2

Prawie połowa (46 proc.) internautów przyznaje, że zdarza im się robić zakupy w sieci. Wśród najczęściej wykorzystywanych sposobów płatności kupujący wymieniają systemy umożliwiające ich realizację, a wśród sposobów dostawy królują kurierzy i paczkomaty - to najnowsze dane, jakie przynosi raport "E-commerce w Polsce 2014" opracowany przez firmę Gemius.

Grupę osób robiących zakupy przez internet stanowią przede wszystkim ludzie młodzi, dobrze wykształceni, z większych miast, w dobrej sytuacji materialnej. Decydujący wpływ na ostateczny wybór produktu ma dla nich cena. Główną zaletą zakupów online jest według nich wygoda.

Badania potwierdzają również trend, prognozowany przez obserwatorów i ekspertów branży e-commerce, dotyczący wykorzystywania w procesie zakupowym urządzeń mobilnych. 35 proc. kupujących sięga po smartfony na którymś z etapów zakupowych, a około połowie z tej grupy zdarza się zaczynać je na małym ekranie, by później przenieść się na większy.

dhei4n2

Podziel się opinią

Share
dhei4n2
dhei4n2