Trwa ładowanie...

Jak wybrać dobry znicz

Święto Wszystkich Świętych już za dwa dni. W supermarketach, na bazarach i targach aż roi się od wkładów, zniczy i światełek. Ceny różne, jakość też. Wspólnie z ekspertem podpowiadamy jak nie dać się oszukać i jak wybrać dobrej jakości znicz.

Jak wybrać dobry zniczŹródło: newspix.pl, fot: sebastian jankowski
d3b7o4d
d3b7o4d

Wybór świateł jest tak duży, że ciężko zwykłemu konsumentowi rozeznać się czym jeden znicz różni się od drugiego. Dlatego specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy kilka wskazówek, którymi powinni się kierować dokonując zakupu świateł na groby. – Przede wszystkim klient musi zwracać uwagę na to, czy na wkładzie w zniczu jest etykieta producenta i ile godzin taki wkład powinien się palić. To musi być napisane – podpowiada Mirosław Mazur z firmy Rade. Mamy trzy rodzaje takich wkładów – parafinowe, olejowe utwardzone i olejowe ciekłe, przy czym te ostatnie są nowością, są to wkłady ekologiczne i do wielokrotnego użytku.

Najczęściej jednak kupujemy wkłady parafinowe, takie też znajdują się w zniczach. Często są to wkłady złej jakości, bez naklejki producenta, bez napisu ile powinny się palić. Mają z reguły biały kolor, co może sugerować, że są sztucznie napowietrzane, wypełnione tylko do połowy, krócej się palą.

Rozpoznać dobry wkład można też po cenie. Te byle jakie zawsze będą tańsze. W dodatku takie podrzędne nie dość, że krótko się palą, to często jeszcze mogą spowodować szkody na grobie, bo po prostu się topią i okopcają znicze.

d3b7o4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b7o4d