Trwa ładowanie...
d46jkma
zatrudnienie

Jak zarobić 5 tys. zł netto?

Bankowiec, kierownik hotelu, programista, przedstawiciel medyczny, kierowca - masz predyspozycje by zostać jednym z nich?
Share
Jak zarobić 5 tys. zł netto?
d46jkma

*Branża bez zawirowań *

W dobie rosnącego zapotrzebowania na energię, wciąż poszukiwani są specjaliści z branży energetycznej. Tworzą się nowe spółki produkujące bądź dystrybuujące produkty związane z energią odnawialną. Pracodawcy poszukują personelu niezbędnego podczas budowy oraz wykwalifikowanego personelu do obsługi już uruchomionych jednostek. Sytuacja ta sprawia, że wytwarza się nowy rynek pracy, na którym obecnie kluczowi są specjaliści i menedżerowie zajmujący się sprzedażą, projektowaniem, obsługą techniczną, obsługą klienta, produkcją, zakupami, itd. Warto przeglądać ogłoszenia związane z energetyką, tym bardziej że w tym roku specjaliści nie spodziewają się zagrożeń dla tej branży. Monter turbin wiatrowych 10 500 zł, natomiast inżynier w sektorze energetycznym może liczyć na 6 000 zł.

*Handel ma się dobrze *

d46jkma

Do branż które w tym roku nie będą narzekać na swój los należy z pewnością handel. Handlowcy poszukiwani są w wielu branżach, niezależnie od koniunktury. Ich umiejętności w kryzysie są gwarancją przychodów w firmie, w czasie hossy natomiast wspierają przedsiębiorstwa w dynamicznym rozwoju i zdobywaniu nowych rynków. Specjalistów z prawdziwego zdarzenia w tym sektorze ciągle jest mało. W cenie są wytrwałość i upór w dążeniu do celu. Sumienność, punktualność i pracowitość to także cechy niezbędne w tej pracy. Wymagania duże, ale i gratyfikacja może być dość spora. Przedstawiciel handlowy w branży budowlanej zarabia 6 000 zł. Kierownik regionu sprzedaży może liczyć na 5 000 zł, natomiast regionalny dyrektor sprzedaży dostanie 130 00 zł. Kierownik ds. zarządzania łańcuchem dostaw każdego miesiąca otrzymuje 14 tys. Dobrze się ma dyrektor centrum handlowego. Zarabia przeciętnie 17 000 zł, a kierownik hurtowni farmaceutycznej 5 500 zł.

*Wejdź w sieć *

Specjaliści z branży IT niezmiennie mogą liczyć na ciekawe oferty zawodowe. Na brak zainteresowania nie mogą też narzekać ci, którzy swe życie zawodowe związali z Internetem. Według zapowiedzi specjalistów branże te ewoluować będą bardzo dynamicznie.

Praca na stanowiskach powiązanych z Internetem jest doskonałą alternatywą dla wszystkich ceniących wolność, samodzielność, nienormowany czas pracy i dobrą gratyfikację. Tak bardzo poszukiwani obecnie social media zarobią 7 000 zł i więcej, programista dostanie 5 300 zł, podobnie jak tester oprogramowania, projektant stron czy grafik. Natomiast lider programistów C++ zarobi 10 000 zł, a architekt Java 15 000 zł.

d46jkma

*Finanse za finanse *

Dobrze się mają pracownicy bankowości, firm ubezpieczeniowych, otwartych funduszy emerytalnych i innych instytucji finansowych. Ich pensje nazwać można zadowalającymi. Starszy analityk finansowy produktów ubezpieczeniowych w Warszawie dostanie 8 200 zł, na podobna kwotę liczyć może doradca finansowy. Praca analityka ryzyka w banku wyceniana jest na 8 500 zł. Dyrektor placówki bankowej w woj. lubelskim może liczyć na 10 500 zł, a kierownik w takiej samej placówce 6 500 zł. Natomiast dyrektor finansowy w dużej firmie dostanie 17 500 zł. Analityk kredytowy może liczyć na 8 500 zł.

*Nie tylko dyrektor *

Chcąc zarabiać więcej niż przeciętna krajowa, można postawić na karierę. Kadra kierownicza i menadżerska rzadko bywa niezadowolona z pensji. Bywają jednak zawody pozwalające zarobić godziwe pieniądze nawet na pozycji szeregowego pracownika.
Młodszy prawnik za swoją pracę otrzyma 5 000 zł, radca prawny 15 000 zł, operator dźwigu 5 500 zł, mechanik okrętowy 6 000 zł, doradca klienta ds. wyrobów hutniczych otrzyma 6 500 zł, architekt wnętrz dostaje 10 000 za projekt, monter alpinista 5 500 zł, projektant stoisk targowych 6 000 zł, specjalista HR 5 000 zł, kierownik pralni 6 000 zł, kierowca transportu międzynarodowego 5 000 zł, asystentka zarządu w dużej firmie 5 000 zł, starszy specjalista ds. logistyki 6 000 zł, koordynator do spraw komunikacji marketingowej 5 500 zł, kurier w firmie kurierskiej 5 500 zł.

Wymieniane kwoty podane są w wartości brutto, na podstawie danych publikowanych przez Wynagrodzenia.pl oraz Advisory Group TEST Human Resources.

ml/MA

d46jkma

Podziel się opinią

Share
d46jkma
d46jkma