Trwa ładowanie...

Jak zdobyć 6 tys. zł od rządu?

Rząd przyznał zapomogę wszystkim, którzy ucierpieli w powodzi. Jednorazowo będzie można dostać maksymalnie 6 tys. zł. Ponad 152 miliony złotych z budżetu zostały już przelane na konta urzędów wojewódzkich.
Share
Jak zdobyć 6 tys. zł od rządu?
d2ml627

Zapomoga przeznaczona ma być przede wszystkim na zakup żywności, leków, odzieży i przeprowadzenie drobnych remontów. Przysługuje ona wszystkim powodzianom. Niezależenie od tego czy byli ubezpieczeni czy nie. Zarówno rodzinom, jak i osobom samotnym.

Wnioski o przyznanie pomocy trzeba składać do swoich ośrodków pomocy społecznej. Należy tam się zgłosić z napisanym własnoręcznie oświadczeniem opisującym straty. Potem do zgłoszonego w ośrodku pomocy społecznej gospodarstwa, domu, czy bloku zawita urzędnik, który sprawdzi zgodność oświadczenia z faktycznymi stratami.

Rządowy zasiłek można dostać do wysokości 6 tys. zł. Wiadomo jednak, że taką kwotę otrzymają ludzie, którzy stracili wszystko i zostali bez niczego. Osobom, którym woda zniszczyła na przykład tylko lodówkę, otrzymają zdecydowanie mniej. Ile? To zależy od tego jak wysokość strat oceni urzędnik z gminy. Zapomogi mają być wypłacane dopiero po tym jak woda całkowicie opadnie i będzie można dostać się do zniszczonych domówi i gospodarstw.

d2ml627

Rolnicy, którzy stracili uprawy, zwierzęta oraz mają uszkodzone budynki gospodarcze mogą skorzystać z kredytów preferencyjnych. Właściciele takich gospodarstw powinni zgłosić się z wnioskiem do swojej gminy. Straty będą szacowane przez komisje powoływane przez poszczególnych wojewodów. Potem należy czekać na uruchomienie preferencyjnej linii kredytowej. Rolnicy mogą również starać się w swojej gminie o umorzenie podatku rolnego.

Tak dostaniesz zapomogę
1. Napisz jakie straty poniosłeś w powodzi;
2. Zgłoś się z takim oświadczeniem do swojego ośrodka pomocy społecznej;
3. Czekaj na urzędnika, który potwierdzi, że należy Ci się 6 tys. złotych;
4. Odbierz zapomogę w ośrodku pomocy społecznej;

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:
Jak uzyskać pieniądze od ubezpieczyciela?

NaSygnale.pl: Tak żyją polscy więźniowie - zobacz zdjęcia

d2ml627

Podziel się opinią

Share
d2ml627
d2ml627