Trwa ładowanie...

Jędrzejów i PARP zainwestują 23 mln zł

Gmina Jędrzejów (Świętokrzyskie) i Polska
Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zainwestują 23 mln zł w lokalną
strefę biznesu.

Jędrzejów i PARP zainwestują 23 mln złŹródło: Jupiterimages
d1tg1l0
d1tg1l0

Scalono już ponad 20 ha terenów. Pod koniec roku ruszy w strefie pierwszy zakład - zapowiada burmistrz miasta.

Zgodnie z porozumieniem zawartym przez jędrzejowski samorząd i PARP gmina ma wykupić łącznie 35 ha gruntów, na których zbudowana zostanie infrastruktura przemysłowa - drogi, wodociągi, kolektor sanitarny, linia energetyczna i gazociąg.

_ PARP wyłoży 12 mln zł na te przedsięwzięcia _ - poinformował burmistrz Jędrzejowa Marek Wolski.

Tereny przeznaczone na strefę inwestycyjną to niskiej wartości grunty rolne V i VI klasy, głównie odłogi położone w południowej części miasta. Do tej pory należały do ponad stu właścicieli. Z około 90 z nich zawarto już umowy sprzedaży. Trwają rozmowy dotyczące przejęcia największych działek, obejmujących łącznie blisko 10 ha - dodał Wolski.

d1tg1l0

Gmina deklaruje umorzenia, odroczenia i rozłożenia na raty podatku od nieruchomości, by pozyskać firmy gotowe zainwestować w produkcję na tym obszarze.

Według Wolskiego do strefy wszedł już pierwszy inwestor - przedsiębiorstwo produkcji kotłów do spalania biomasy. Ma ono kosztować ponad 6 mln zł. Zgodnie z harmonogramem, ruszy na przełomie roku. Powinno zatrudnić około 100 osób.

Gmina Jędrzejów i PARP chcą zagospodarować strefę do 2012 roku. Miasto inwestuje własne środki nie tylko w wykup ziemi, ale także w infrastrukturę; do budowanej fabryki kotłów doprowadzi wszystkie media i 600-metrowej długości odcinek drogi. PARP zacznie inwestować, gdy gmina przejmie cały areał przeznaczony na strefę.

W opinii Wolskiego budowa strefy inwestycyjnej w Jędrzejowie dobrze rokuje miastu na przyszłość. 12 proc. zdolnych do pracy mieszkańców nie ma stałego zatrudnienia. Ułatwienia inwestycyjne w podejmowaniu działalności gospodarczej są dla osób bezrobotnych nadzieją na znalezienie etatu - tłumaczy burmistrz.

d1tg1l0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tg1l0