Trwa ładowanie...

Jesteś uczciwy? Skarbówka i tak cię zniszczy

Urzędy skarbowe walczą z nieuczciwymi przedsiębiorcami. Wiele uczciwych firm znajduje się również jednak na krawędzi bankructwa z powodu przedłużających się kontroli i opóźnień urzędów skarbowych w zwrocie VAT - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Jesteś uczciwy? Skarbówka i tak cię zniszczyŹródło: Fotolia
d2f7vtg
d2f7vtg

Gazeta przytacza historię zamojskiego przedsiębiorcy Stanisława Kujawy, który szacuje, że skarbówka przetrzymuje mu ponad 30 mln zł.

Jego założona 22 lata temu firma Nexa, zajmująca się sprzedażą AGD i sprzętu RTV w Polsce i za granicą, prosperowała dobrze aż do 2010 roku. Wówczas doszło do kilkunastu nieprzejrzystych transakcji.
- Mój ówczesny dyrektor handlowy popełnił przestępstwo, był związany z firmą wydmuszką. Działał na szkodę mojej spółki - mówi Kujawa.

Przedsiębiorca o wszystkim powiadomił CBŚ oraz urząd skarbowy, jak również dokonał korekty VAT. Po dwóch miesiącach przyszła do niego kontrola skarbowa, która zabezpieczyła najpierw 3 mln zł.

d2f7vtg

Kujawa zaskarżył decyzję i wygrał z urzędem skarbowym, ale dopiero w tym roku. W międzyczasie skarbówka zabezpieczała kolejne sumy.

Przedsiębiorca musiał zwolnić większość z 80 pracowników firmy, która już dawno utraciła płynność finansową. Właściciel walczy nie tylko o odzyskanie pieniędzy, ale przede wszystkim swojego dobrego imienia. Zawiadomił prokuraturę, która wszczęła na początku maja śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Lubelski Urząd Skarbowy oraz Urząd Kontroli Skarbowej w Lublinie.

d2f7vtg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f7vtg