Trwa ładowanie...

Jesteś uczciwy? Skarbówka i tak cię zniszczy

Urzędy skarbowe walczą z nieuczciwymi przedsiębiorcami. Wiele uczciwych firm znajduje się również jednak na krawędzi bankructwa z powodu przedłużających się kontroli i opóźnień urzędów skarbowych w zwrocie VAT - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Share
Jesteś uczciwy? Skarbówka i tak cię zniszczy
Źródło: Fotolia
d3g9mhk

Gazeta przytacza historię zamojskiego przedsiębiorcy Stanisława Kujawy, który szacuje, że skarbówka przetrzymuje mu ponad 30 mln zł.

Jego założona 22 lata temu firma Nexa, zajmująca się sprzedażą AGD i sprzętu RTV w Polsce i za granicą, prosperowała dobrze aż do 2010 roku. Wówczas doszło do kilkunastu nieprzejrzystych transakcji.
- Mój ówczesny dyrektor handlowy popełnił przestępstwo, był związany z firmą wydmuszką. Działał na szkodę mojej spółki - mówi Kujawa.

Przedsiębiorca o wszystkim powiadomił CBŚ oraz urząd skarbowy, jak również dokonał korekty VAT. Po dwóch miesiącach przyszła do niego kontrola skarbowa, która zabezpieczyła najpierw 3 mln zł.

d3g9mhk

Kujawa zaskarżył decyzję i wygrał z urzędem skarbowym, ale dopiero w tym roku. W międzyczasie skarbówka zabezpieczała kolejne sumy.

Przedsiębiorca musiał zwolnić większość z 80 pracowników firmy, która już dawno utraciła płynność finansową. Właściciel walczy nie tylko o odzyskanie pieniędzy, ale przede wszystkim swojego dobrego imienia. Zawiadomił prokuraturę, która wszczęła na początku maja śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Lubelski Urząd Skarbowy oraz Urząd Kontroli Skarbowej w Lublinie.

d3g9mhk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g9mhk
d3g9mhk