Trwa ładowanie...
d13c6sv
d13c6sv

Jesteśmy w sytuacji, w której potrzebujemy jak najszybciej prezesa NBP - Rostowski

...
Share
d13c6sv

28.05. Warszawa (PAP) - Jesteśmy w sytuacji, w której potrzebujemy jak najszybciej prezesa NBP - powiedział w RMF FM minister finansów Jacek Rostowski.

Minister powiedział, że w sytuacji kryzysu finansowego w Europie wybór prezesa NBP powinien nastąpić jak najszybciej.

"Naprawdę jesteśmy w sytuacji, w której potrzebujemy jak najszybciej prezesa NBP.(...) Sytuacja w Europie, jeśli chodzi o kryzys finansów publicznych, jest niezmiernie groźna. Na skutek wydarzeń smoleńskich oraz powodzi do wielu komentatorów i polityków nie dotarło jak niebezpieczna jest sytuacja finansowa na naszym kontynencie i jak kluczowe jest to, by była ścisła współpraca i spójne działanie najważniejszych czynników gospodarczych - NBP i rządu" - powiedział minister dodając, że kandydatura Marka Belki nie była z nim konsultowana.

d13c6sv

Minister pozytywnie wypowiada się o tej kandydaturze: "wśród politycznie realnych kandydatur ta jest najlepsza. Nie chodzi tyle o dogadywanie się z kimś, ale chodzi o to, żeby była to kandydatura mająca szerokie poparcie. (...) Jest to świetna kandydatura".

Minister zaznaczył także, iż PSL nie wypowiada się negatywnie o samym Belce, ale o trybie zgłoszenia jego kandydatury.

"Nie jestem przekonany, że PSL powiedział nie, ale powiedział, że nie podoba mu się (to powiedział wicepremier Pawlak), że jest przedstawiona w tej chwili" - powiedział. (PAP)

kba/ asa/

d13c6sv

Podziel się opinią

Share
d13c6sv
d13c6sv