Trwa ładowanie...
prezes
31-07-2013 21:00

Joe Kaeser nowym szefem Siemensa

Rada Nadzorcza niemieckiego koncernu przemysłowego Siemens AG w środę wyznaczyła dotychczasowego członka zarządu do spraw finansowych Joe Kaesera na nowego szefa spółki. Jego poprzednik Peter Loescher stracił stanowisko ze względu na brak sukcesów.

Joe Kaeser nowym szefem SiemensaŹródło: AFP
d1pd2hq
d1pd2hq

- Nasze przedsiębiorstwo nie znajduje się w kryzysie i nie wymaga działań naprawczych - powiedział Kaeser w środę w Monachium po decyzji rady nadzorczej. Obejmie stanowisko 1 sierpnia.

Jak zaznaczył, przedsiębiorstwo zajmowało się ostatnio zbyt intensywnie samym sobą "tracąc dynamikę zysku w porównaniu z konkurencją". Zapowiedział, że jego celem jest "wprowadzenie koncernu na spokojne wody" i stworzenie zespołu "zdolnego do wysokich osiągnięć".

Uważana za "statek flagowy" niemieckiej gospodarki spółka zanotowała ostatnio kilka niepowodzeń - zamówiona przez Deutsche Bahn partia szybkich pociągów ICE do tej pory nie uzyskała urzędowego pozwolenia na eksploatację; nie udało się też zrealizować w zaplanowanym czasie podłączenia zbudowanej na Morzu Północnym nowej elektrowni wiatrowej do sieci energetycznej. Straty poniósł Siemens także w dziedzinie energii słonecznej.

Zaniepokojenie sytuacją w spółce wyraziła w zeszłym tygodniu kanclerz Angela Merkel. Jej rzecznik powiedział, że działająca na skalę światową przedsiębiorstwo powinno jak najszybciej rozwiązać problemy.

d1pd2hq

55-letni Loescher, Austriak z pochodzenia, stanął na czele firmy sześć lat temu i był pierwszym prezesem w 160-letniej historii przedsiębiorstwa pochodzącym spoza Siemensa.

O losie prezesa przesądziło zdaniem agencji dpa opublikowanie w ubiegły czwartek negatywnej rekomendacji giełdowej, drugiej w ciągu niecałych trzech miesięcy.

Istniejący od 1847 roku koncern zatrudnia 116 tys. pracowników. Działa w branżach energetycznej, elektrotechnicznej i telekomunikacyjnej.

d1pd2hq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pd2hq