Trwa ładowanie...

Już ponad połowa Polaków żyje ekologicznie

Już ponad połowa z nas wybiera ekologiczne żarówki, energooszczędny sprzęt, czy segreguje odpady - informuje "Metro".

Już ponad połowa Polaków żyje ekologicznieŹródło: Jupiterimages
dlj6d87
dlj6d87

To duża zmiana w porównaniu z sytuacją sprzed pięciu lat. Obecnie sprzęty o niskiej energochłonności i energooszczędne żarówki kupuje już 64% z nas, a 65% wykonuje inne przyjazne środowisku codzienne czynności, jak np. segregację śmieci - wynika z badań zleconych TNS OBOP przez jeden z banków.

Najwięcej osób proekologicznych znajdziemy w gronie 30-latków - 73% i 40-latków - 71%, 20-latkowie mają zaledwie 54% i zostają tu w tyle, podobnie jak osoby po sześćdziesiątce, spośród których tylko 55% podejmuje działania sprzyjające ekologii.

Sondaż pokazał też, że produkty energooszczędne kupują nie najbogatsi Polacy, ale ci, zarabiający w granicach średniej krajowej. Natomiast młodzi ludzie chętnie o ekologii mówią, ale nie przechodzi to u nich później w czyny.

- Potrzeba praktycznych działań ekologicznych rzeczywiście budzi się u młodych ludzi najczęściej wtedy, gdy założą rodzinę, mają dzieci, mieszkanie. Wtedy w naturalny sposób zaczynają się interesować swoim otoczeniem i zastanawiają jak je udoskonalić - mówi w "Metrze" Anna Zatońska z WWF Polska.

dlj6d87
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlj6d87