Trwa ładowanie...

Każdy ma prawo do żebrania - biskup najbogatszego miasta Włoch nie ma wątpliwości

Biskup Ivo Muser skomentował rozporządzenie władz miasta, zakazujące żebrania,

Share
Każdy ma prawo do żebrania - biskup najbogatszego miasta Włoch nie ma wątpliwościFot: Wolfgang Moroder/wikimedia (CC BY-SA 3.0)
d2m7q35

Każdy ma prawo do tego, aby żebrać - uważa biskup miasta Bolzano na północy Włoch i krytykuje przepisy lokalne, które tego zabraniają. Miasto i jego prowincja zajęły kilka dni temu pierwsze miejsce w rankingu na jakość życia, w tym na najbardziej przyjazne otoczenie człowieka.

Biskup Ivo Muser (na zdjęciu) skomentował rozporządzenie władz miasta, zakazujące żebrania. - Nigdy nie podpisałbym się pod podobnym zakazem. Żebranie jest prawem człowieka - powiedział ordynariusz diecezji, która może się pochwalić najwyższą w całych Włoszech stopą życiową. Dochód na głowę mieszkańca wynosi tam 36 tysięcy euro, a majątek statystycznej rodziny 450 tysięcy. Najmniejsze jest też bezrobocie.

Już dawno włoscy biskupi nie wypowiadali się na temat żebraków. Wcześniej panowała tendencja do wypraszania ich sprzed kościołów i odsyłania do ośrodków pomocy społecznej.

Za pontyfikatu Franciszka głosy te ucichły i nikt nie śmie strofować ani tym bardziej ścigać przedstawicieli grupy społecznej, która cieszy się jego sympatią.

Zobacz też: * *Zasiłki dla najbiedniejszych idą w górę. Sprawdź, co się zmieniło od 1 października

d2m7q35
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m7q35
d2m7q35