Keydrop wpisany na czarną listę. Ministerstwo Finansów uznało, że to nielegalny hazard
Serwis Keydrop został w poniedziałek wpisany do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą, prowadzonego przez resort finansów. Oznacza to, że usługi na nim oferowane zostały uznane za nielegalny hazard.
20.11.2023 | aktual.: 20.11.2023 20:35
Ministerstwo Finansów uaktualniło swoją czarną listę z adresami serwisów oferujących nielegalne gry hazardowe w poniedziałek po godzinie 9 rano. W serwisie X pojawiły się już zrzuty ekranu, opublikowane przez internautów, na których widać, że próba wejścia na Keydrop kończy się przekierowaniem na stronę internetową resortu finansów.
"Uwaga! Próbujesz połączyć się z nielegalną stroną internetową. Dostęp do strony został zablokowany" - ostrzega ministerstwo. I dodaje, że uczestnictwo w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem skarbowym, a uczestnikom takich gier grozi kara.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Niektórzy internauci zwracają uwagę, że nadal mogą wejść na Keydrop i nie są przekierowywani na stronę Ministerstwa Finansów. Inni zaznaczają, że takie przekierowanie jest obowiązkiem operatora telekomunikacyjnego, który ma na to 48 godzin - nadal więc jeszcze firmy telekomunikacyjne mają na to czas.
Jak ruletka
Serwis igamingpolska.pl już w sierpniu postulował, by Kyedrop trafił na czarną listę MF. "Keydrop to marka oferująca gry hazardowe oparte na losowości, gdzie walutą, za którą obstawiają gracze, są przedmioty z gry CS:GO. Każdy przedmiot w CS:GO można sprzedać jednak na wolnym rynku. Mimo że środków ze sprzedaży przedmiotów nie można bezpośrednio wypłacić na konto bankowe, nie ma problemu z upłynnieniem tych środków w postaci realnej gotówki lub wymianie jej na cyfrowe produkty, takie jak gry komputerowe" - tłumaczył serwis.
I zaznaczał, że "Keydrop w swojej mechanice przypomina ruletkę kasynową, gdzie w zależności od trafionego pola możemy wygrać przedmiot o wyższej/niższej wartości lub stracić wszystkie postawione środki". Tłumaczył też, że organizowanie takich gier wymaga rządowego zezwolenia, którego Keydrop nie ma.
Po poniedziałkowym ruchu Ministerstwa Finansów widać, że resort podzielił ten pogląd. Ponieważ serwisy, które trafiają na czarną listę resortu, próbują obejść blokadę i zaczynają działać pod nowymi, lekko zmienionymi adresami (z tego powodu w rejestrze jest już ponad 38 tys. witryn), MF wpisało na swoją listę od razu osiem adresów, mających Keydrop w nazwie.