Trwa ładowanie...
d3pwxty

KIO nakazała unieważnić wybór oferty Sygnity na e-Podatki (opis)

...

Share
d3pwxty

05.10. Warszawa (PAP) - KIO nakazała unieważnienie czynności wyboru oferty Sygnity na e-Podatki i dokonanie ponownej oceny ofert - poinformował sędzia sprawozdawca.

KIO nakazała między innymi odtajnić częściowo oferty niektórych wykonawców. Izba nie zgodziła się z zarzutem niektórych wykonawców, że oferta Sygnity uzyskała zbyt dużo punktów.

Na początku września oferta Sygnity za 232 mln zł brutto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę, wdrożenie i utrzymanie sytemu e-Podatki wraz z usługami dodatkowymi. Oferta Sygnity otrzymała 97,1 pkt.

Na drugim miejscu znalazła się wówczas oferta Asseco Poland z oceną 92,95 pkt., na trzecim oferta Comarchu z oceną na poziomie 92,23 pkt. W przetargu startowała też spółka SMT Software, której oferta została odrzucona, oraz spółka SKG (grupa Asseco), która otrzymała 76 pkt.

d3pwxty

Asseco Poland, Comarch i SMT Software oprotestowały wyniki oceny ofert.

SKG zaproponowało wykonanie przedmiotu zamówienia za 215 mln zł brutto, Asseco Poland za 261 mln zł brutto, SMT Software za 266 mln zł brutto, a Comarch za 267 mln zł, brutto.

Kryterium oceny ofert były: cena (waga 40), koncepcja architektury rozwiązania (waga 30) i wykonalność koncepcji architektury rozwiązania (waga 30).

Przedmiotem zamówienia jest budowa, wdrożenie i utrzymanie systemu e-Podatki, w tym podsystemów kluczowych, podsystemów dodatkowych, infrastruktury i oprogramowania standardowego, zmian w istniejących systemach oraz pozostałych komponentów, a także dostarczenie pozostałego wymaganego oprogramowania oraz świadczenie usług dodatkowych.

Czas realizacji zamówienia określono na 96 miesięcy (8 lat).

Przetarg realizowany był według procedury otwartej. (PAP)

gsu/ asa/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3pwxty

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pwxty
d3pwxty