Trwa ładowanie...
rozkład jazdy
07-03-2016 16:03

Kolejarze szykują zmiany w rozkładzie jazdy

Kolejarze szykują zmiany w rozkładzie jazdy na kolei. W niedzielę, 13 marca wejdzie w życie korekta rozkładu. Szczególną uwagę powinny na nią zwrócić osoby, które wybierają się do stolicy Tatr.

Share
Kolejarze szykują zmiany w rozkładzie jazdyŹródło: WP.PL, fot: materiały prasowe
d19jbk0

Kolejarze szykują zmiany w rozkładzie jazdy na kolei. W niedzielę 13 marca wejdzie w życie korekta rozkładu. Szczególną uwagę powinny na nią zwrócić osoby, które wybierają się do stolicy Tatr.

Jak informuje rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec, niedługo zostanie zamknięty odcinek Kraków - Zakopane. Na węźle krakowskim trwa budowa łącznicy Zabłocie - Krzemionki. W związku z tym, w kwietniu, pociągi, które dojeżdżają do Krakowa, zakończą tam bieg. Natomiast PKP Intercity uruchomi zastępczą komunikację autobusową na trasie Kraków - Zakopane.

Na niedogodności muszą się szykować pasażerowie korzystający z tak zwanej linii radomskiej. Wiosną rozpocznie się kolejny etap prac modernizacyjnych. Pociągi Kolei Mazowieckich na tej trasie będą jeździć rzadziej, ponieważ zostanie zamknięty jeden tor. Ograniczenia dotyczą odcinka od stacji Warszawa Okęcie do stacji Czachówek. Wyłączenie jednego toru, który będzie modernizowany, spowoduje, że niektóre połączenia nie zmieszczą się w rozkładzie jazdy. Przewoźnik, którym są Koleje Mazowieckie ma natomiast wydłużyć składy, by pomieścić większą liczbę pasażerów.

Korekta to także mniejsze zmiany, które jednak zdaniem kolejarzy, nie mają dużego znaczenia dla pasażerów. Szczegółowy rozkład jazdy jest już dostępny na dworcach oraz w internecie. Kolejna korekta zostanie wprowadzona w czerwcu.

d19jbk0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19jbk0
d19jbk0