Trwa ładowanie...
d37jzxn
IAR
rozkład jazdy

Kolejarze szykują zmiany w rozkładzie jazdy

Kolejarze szykują zmiany w rozkładzie jazdy na kolei. W niedzielę, 13 marca wejdzie w życie korekta rozkładu. Szczególną uwagę powinny na nią zwrócić osoby, które wybierają się do stolicy Tatr.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejarze szykują zmiany w rozkładzie jazdy
(WP.PL, Fot: materiały prasowe)
d37jzxn

Kolejarze szykują zmiany w rozkładzie jazdy na kolei. W niedzielę 13 marca wejdzie w życie korekta rozkładu. Szczególną uwagę powinny na nią zwrócić osoby, które wybierają się do stolicy Tatr.

Jak informuje rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec, niedługo zostanie zamknięty odcinek Kraków - Zakopane. Na węźle krakowskim trwa budowa łącznicy Zabłocie - Krzemionki. W związku z tym, w kwietniu, pociągi, które dojeżdżają do Krakowa, zakończą tam bieg. Natomiast PKP Intercity uruchomi zastępczą komunikację autobusową na trasie Kraków - Zakopane.

Na niedogodności muszą się szykować pasażerowie korzystający z tak zwanej linii radomskiej. Wiosną rozpocznie się kolejny etap prac modernizacyjnych. Pociągi Kolei Mazowieckich na tej trasie będą jeździć rzadziej, ponieważ zostanie zamknięty jeden tor. Ograniczenia dotyczą odcinka od stacji Warszawa Okęcie do stacji Czachówek. Wyłączenie jednego toru, który będzie modernizowany, spowoduje, że niektóre połączenia nie zmieszczą się w rozkładzie jazdy. Przewoźnik, którym są Koleje Mazowieckie ma natomiast wydłużyć składy, by pomieścić większą liczbę pasażerów.

Korekta to także mniejsze zmiany, które jednak zdaniem kolejarzy, nie mają dużego znaczenia dla pasażerów. Szczegółowy rozkład jazdy jest już dostępny na dworcach oraz w internecie. Kolejna korekta zostanie wprowadzona w czerwcu.

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

d37jzxn

Podziel się opinią

Share
d37jzxn
d37jzxn