Trwa ładowanie...
banki

Kolejne banki włączyły się do programu "Rodzina 500 Plus"

Kolejne banki włączyły się do programu "Rodzina 500 Plus". Od jutra można składać wnioski o świadczenie wychowawcze z tego programu. Można to zrobić w gminie, wysyłając pocztą lub przez internet - za pomocą portalu Empatia, Portalu Usług Elektronicznych ZUS, ePUAP-u oraz bankowości elektronicznej.

Share
Kolejne banki włączyły się do programu "Rodzina 500 Plus"
Źródło: Eastnews, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d337wws

Kolejne banki włączyły się do programu "Rodzina 500 Plus". Od piątku można składać wnioski o świadczenie wychowawcze z tego programu. Można to zrobić w gminie, wysyłając pocztą lub przez internet - za pomocą portalu Empatia, Portalu Usług Elektronicznych ZUS, ePUAP-u oraz bankowości elektronicznej.

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podpisała dzisiaj list intencyjny z BGŻ BNP Paribas, Plus Bankiem oraz Eurobank SA w sprawie składania wniosków przez system bankowości elektronicznej. Podkreśliła, że do tej pory do programu włączyło się 21 banków, nie licząc spółdzielczych. Minister Rafalska dodała, że gdyby po pierwszym czytaniu ktoś powiedział, że świat finansów tak aktywnie włączy się w realizowanie programu "Rodzina 500 Plus" to nikt by w to nie uwierzył.

d337wws

Obecny na uroczystości wiceprezes Związku Banków Polskich Mieczysław Groszek zaznaczył, że liczy na to, iż do programu włączą się kolejne banki. Podkreślił, że jest to wyraz powszechnego poparcia programu w sektorze bankowym.

Wniosek elektroniczny będzie możliwy do pobrania od 1 kwietnia od godziny 6.00. Świadczenie z programu "Rodzina 500 Plus" będzie przysługiwać wszystkim rodzicom na każde drugie i kolejne dziecko, a na pierwsze po spełnieniu kryterium dochodowego wynoszącego 800 złotych i 1200 złotych w przypadku wychowywania dziecka niepełnosprawnego.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/18-bankow-dolaczylo-do-programu-rodzina-500,112,0,2040176.html

d337wws

Podziel się opinią

Share
d337wws
d337wws