Trwa ładowanie...
d2coe3s

Komentarz MG do danych GUS (komunikat)

...
Share
d2coe3s

17.07. Warszawa (PAP) - Biuro Prasowe Ministerstwa Gospodarki informuje:

Produkcja sprzedana przemysłu w czerwcu br. wzrosła o 6,6 proc. w stosunku do maja. Natomiast w porównaniu z czerwcem 2008 r. spadła o 4,3 proc. Dane te były lepsze do prognoz analityków Ministerstwa Gospodarki. Resort gospodarki oczekuje nieznacznie niższego spadku produkcji w lipcu br., który według prognoz MG wyniesie około 3,5 proc.

Zgodnie z oczekiwaniami resortu gospodarki, spadek produkcji sprzedanej przemysłu w drugim kwartale był niższy niż w pierwszych trzech miesiącach br., kiedy sprzedaż spadła o 10 proc. Zgodnie z prognozami MG, w trzecim kwartale spadek produkcji przemysłowej nie przekroczy 3 proc.

d2coe3s

Zdaniem analityków MG, spadek produkcji sprzedanej przemysłu wyhamowuje. Oczekują oni dalszego zmniejszania się spadku w trzecim kwartale br. W ostatnim kwartale eksperci MG nie wykluczają nieznacznego wzrostu sprzedaży sektora przemysłowego.


W porównaniu z analogicznym miesiącem 2008 roku produkcja sprzedana spadła w czerwcu w 21 spośród 34 działów przemysłu. Największy spadek odnotowano w dziale produkcji metali (o ponad 34 proc.), oraz w wydobyciu węgla kamiennego i brunatnego - o 23 proc. Wyraźny spadek dotknął również produkcję maszyn i urządzeń o ponad 19 proc. Wzrost odnotowano w produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych - o 33,5 proc. Wzrosła także sprzedaż wyrobów farmaceutycznych - o 22,6 proc., oraz urządzeń elektrycznych o blisko 17 proc.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kno/

d2coe3s

Podziel się opinią

Share
d2coe3s
d2coe3s