Trwa ładowanie...
d315y77
gpw
07-10-2008 17:34

Komentarz po sesji

Dzisiejsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, aczkolwiek ich skala była znacznie bardziej stonowana w
porównaniu z sesja poniedziałkową. Tym nie mniej wymowa sesji w dalszym ciągu jest negatywna, bowiem notowania
rozpoczęły się na znacznie wyższym poziomie w korespondencji z szarżą kupujących na giełdach amerykańskich.

d315y77
d315y77

Dna nie widać
Dzisiejsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, aczkolwiek ich skala była znacznie bardziej stonowana w porównaniu z sesja poniedziałkową. Tym nie mniej wymowa sesji w dalszym ciągu jest negatywna, bowiem notowania rozpoczęły się na znacznie wyższym poziomie w korespondencji z szarżą kupujących na giełdach amerykańskich.

Jednakże szybko pojawiła się podaż, a główne indeksy poprawiły swoje minima. Statystyka sesji odzwierciedla przewagę sprzedających, gdyż zdecydowana liczba spółek straciła na wartości, a aż 134 papiery wytyczyły swoje nowe 52- tygodniowe minima. W dalszym ciągu w największym stopniu do spadku przyczyniły się akcje KGHM, który stracił kolejne 5%. Jeszcze nie tak dawno papier był notowany żej 100 zł, natomiast ostatnie miesiące upływają pod znakiem nieustannego spadku. Kolejne wsparcia działają jedynie chwilowo po czym z dużą werwą notowane są kolejne minima.

Silnie, bo w granicach 4% straciły też akcje Polimexu, Polnordu, PKO BP oraz TVN. Pozytywnie na tle innych spółek wyróżniły się akcje TP SA, które zyskały blisko 2,8%. Prawdopodobnie do wzrostów tych walorów przyczynia się trwający skup akcji, przez co wykres tej spółki wygląda znacznie lepiej niż wykresy innych papierów. W gronie spółek, które odnotowały największe spadki na szerokim rynku znalazły się waloru Immoeastu i Astarty.

W przypadku pierwszej ze spółek doszło do zmiany na stanowisku prezesa, ale nie wiem czy można te wątki wiązać. Największy wzrost odnotowały walory Talexu i Action. Tym nie mniej skala obrotów na akcjach tych spółek nie jest znacząca. Generalnie wymowa sesji, w moim odczuciu jest negatywna. Rejon wsparcia wynikających z wcześniejszych minimów został przełamany, a to sugeruje iż rynek prawdopodobnie będzie dalej testował nowe minima. Dziś nie dostrzegłem symptomów odwrócenia i myślę, że trend spadkowy będzie kontynuowany.

d315y77

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d315y77
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d315y77