Trwa ładowanie...
dzjpxrm
sesja

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, gdzie najwięcej zyskały akcje dużych spółek, a WIG-20 zyskał ponad 3%. Relatywnie słabiej radziły sobie indeksy małych średnich spółek, które wzrosły o nieco ponad 1%.

Share
dzjpxrm

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, gdzie najwięcej zyskały akcje dużych spółek, a WIG-20 zyskał ponad 3%. Relatywnie słabiej radziły sobie indeksy małych średnich spółek, które wzrosły o nieco ponad 1%.

Od otwarcia na rynku przeważała strona popytowa i w zasadzie dyktowała ona warunki na rynku do samego zamknięcia. WIG-20 pokonał opory na 2407 oraz 2439 pkt., co z kolei sugeruje kontynuację zwyżki powyżej ostatniego lokalnego maksimum na 2473 pkt. Tym nie mniej, krótkiej perspektywie, kilku najbliższych godzin można się liczyć z pewną korektą, wczorajszej zwyżki. Popyt z powrotem winien pojawić się w rejonie 2405-6 pkt., skąd winna nastąpić kolejna fala wzrostowa powyżej ostatniego wierzchołka. W razie jego pokonania liczyłbym na test, w dalszym ciągu ważnego poziomu 2492 pkt., a w przypadku jego pokonania będę zwracał uwagę na 2575 lub też 2604 pkt. wynikający z równości impulsów wzrostowych. W razie przełamania wsparcia na 2405-6 pkt. kupujący winni bronić poziomu 2395 pkt. Ewentualne przełamanie tego wsparcia będzie wskazywało, iż rynek wybiera nieco bardziej złożoną formę korekty w postaci fali płaskiej. Jeśli tak by rzeczywiście było popyt winien pojawić się na 2378 lub też na 2334 pkt., tym ni mniej
po zakończeniu korekty winien nastąpić wzrost powyżej 2473 pkt. W analizie spółek na pierwszy plan wczoraj wysuwało się zachowanie Biotonu, który ponownie pojawił się na oporze wynikającym z wcześniejszych maksimów na 0,46 i 0,47 zł. Ewentualne przebicie tego zakresu winno otwierać drogę do dalszej zwyżki, a potencjalne opory widziałbym na 0,54 lub też 0,60 zł. Silnym wsparciem dla spółki winien być natomiast poziom 0,39 zł. Dość intrygująco wygląda wykres BRE, który dotarł do wcześniejszego minimum na 333 zł, gdzie z kolei pojawia się chęć do pozbywania się tych walorów. Przebicie tego oporu winno zapowiadać kontynuację wzrostu do 354,50 zł. Ostrożność bym zachowywał natomiast w przypadku PKO BP. Po wczorajszej sesji papier przedstawia się ciekawie, ale z drugiej strony trzeba pamiętać, iż wcześniej przełamane zostało kluczowe wsparcie na 41,77 zł, w związku z czym w tym przypadku nie można wykluczyć negatywnych niespodzianek.

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

dzjpxrm

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/20800/20080926_biuletyn.pdf )

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

dzjpxrm

Podziel się opinią

Share
dzjpxrm
dzjpxrm