Trwa ładowanie...
d3d02n9

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, aczkolwiek w drugiej części dnia kupujący zdołali ograniczyć straty. Takie zachowanie przekłada się na zauważalne dolne cienie na dziennych wykresach świecowych, co wskazuje na popyt na niższych poziomach cenowych.

Share
d3d02n9

Popyt na niższych poziomach ujawnił się korespondencji z przebiegającymi na tych poziomach liniami trendu wzrostowego, co jest naturalne. Wcześniej w pierwszej fazie sesji WIG-20 pogłębił tendencję spadkową do 2631, a w dalszej części odnotował wzrost. Przyczyniło się to do przełamania przyspieszonej linii trendu spadkowego, a to zapowiada atak na najbliższy ważny opór w zakresie 2665-6. Przebicie tego pułapu będzie zapowiadało test 2678 lub też 2708. W przypadku silniejszego wzrostu podaż winna ujawnić się na 2736 lub też na 2740.
Najbliższe wsparcie dla indeksu znajduje się na 2644, a jego przełamanie będzie zapowiadało test wczorajszego minimum na 2631. W przypadku jego przełamania, kupujący winni bronić kwietniowego maksimum na 2619 lub też zakresu 2592-2606, gdzie kończyły się wcześniejsze fale spadkowe. Z tego względu powyższy pułap, ma istotne znaczenie, a ewentualne jego przełamanie będzie wyrazem słabości strony popytowej. Ale mając na względzie fakt, iż w średnim terminie cały czas mamy do czynienia z tendencją wzrostową należy przyjąć, iż kupujący będą starali się wykorzystać wsparcie do zakupów, w oczekiwaniu na kolejną falę wzrostową do nowych maksimów.
Myślę, że wiele będzie zależało w tym miejscu od zachowania banków PKO BP i Pekao S.A. Papiery te na ostatnich sesjach zachowywały się dość słabo, aczkolwiek wczoraj ceny spadły w rejon swoich istotnych wsparć odpowiednio w okolicach 40 i 168, gdzie pojawiło się kupno. Poziomy te wynikają z równości fal spadkowych i albo osiągnięcie tych pułapów wieńczy korekcyjne zygzaki całych jesiennych wzrostów i banki zainicjują nowe fale wzrostowe, co zapewne znajdzie odzwierciedlenie w zatrzymaniu spadków na indeksach, bądź też wsparcia zostaną przełamane, co z kolei będzie zwiększało prawdopodobieństwo pogłębienia korekt na indeksach.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/26042/biuletyn_poranny_20110111.pdf )

d3d02n9

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3d02n9

Podziel się opinią

Share
d3d02n9
d3d02n9