Trwa ładowanie...

Komisja pozytywnie o cięciach w KRRiT w wysokości 172 tys. zł

Sejmowa komisja kultury pozytywnie zaopiniowała w czwartek propozycję cięć w budżecie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W projekcie nowelizacji budżetu na 2013 rok przewidziano oszczędności w budżecie Rady w wysokości 172 tys. zł.

Share
Komisja pozytywnie o cięciach w KRRiT w wysokości 172 tys. zł
Źródło: Thinkstockphotos
d13hf8q

Członek KRRiT Krzysztof Luft poinformował członków sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, że na tę kwotę składają się m.in. 55 tys. zł oszczędności związane z późniejszym niż planowano początkowo wejściem w życie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Chodzi o nowelę związaną z realizacją zadań wynikających z implementacji dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych w zakresie usług na żądanie - VOD.

Nowela weszła w życie 20 lutego 2013 roku. Środki na wykonywanie zadań związanych z usługami na żądanie przyznane zostały 1 stycznia br., czyli na dwa miesiące przed jej wejściem w życie. Należało jednak przeprowadzić rekrutację pracowników, w formie konkursu. Większość pracowników przeznaczonych do zadań wyznaczonych nowelą ustawy, została zatrudniona w terminie późniejszym niż wejście w życie przepisów i część prac nie mogła być wykonana w pierwszych miesiącach 2013 roku. Powstały więc oszczędności.

KRRiT w ramach oszczędności odda też 48 tys. zł, które pierwotnie przeznaczone zostały na realizację inwestycji związanej z budową siedziby KRRiT przy ul. Sobieskiego. Radzie uda się także wygospodarować dodatkowo 69 tys. zł, które miały być przeznaczone pierwotnie na wydatki i zakupy inwestycyjne.

Za pozytywną rekomendacją propozycji KRRiT głosowało 7 posłów, przeciw - 6, nikt nie wstrzymał się do głosu.

d13hf8q

Podziel się opinią

Share
d13hf8q
d13hf8q