W ostatnich latach można zauważyć spadek popularności pracy w nadgodzinach. Powszechne przekonanie o wyższości pracy w dawno straciło na znaczeniu i jest coraz rzadziej spotykane zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców.
Co ciekawe redukcję nadgodzin można zauważyć prawie we wszystkich grupach pracowników, niezależnie od płci, wykonywanego zawodu, charakteru pracy czy statusu zatrudnienia. Zaobserwowane zjawisko niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla zatrudnionych jak i pracodawców. Do najważniejszych z nich należą: lepsza organizacja czasu pracy, zwiększona efektywność, motywacja oraz zachowanie równowagi między życiem prywatnym i zawodowym.
W celu zdobycia bardziej szczegółowych informacji odsyłam do pełnej treści artykułu, opublikowanego na naszym portalu.
Maria Jodłowska