Trwa ładowanie...

Koniec premii dla policjantów

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zabrało Komendzie Głównej Policji pieniądze, które zostały jej z nieobsadzonych w tym roku etatów - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Share
Koniec premii dla policjantów
Źródło: Jupiterimages
ddnrr7p

To pierwszy taki przypadek w historii polskiej policji. Do tej pory miliony oszczędzane co roku dzięki wakatom, których obecnie jest 9 tysięcy, policja mogła przeznaczać na nagrody i premie dla pracujących funkcjonariuszy czy - jak zdarzało się w przeszłości - kupować za nie paliwo do radiowozów albo nawet papier do kserokopiarek.

30 milionów złotych pochodzące z nieobsadzonych etatów trafi na zupełnie inny cel. MSW zamierza zapłacić nimi za ogólnopolską sieć teleinformatyczną, która służy do obsługi zgłoszeń alarmowych przychodzących na numer 112. Z sieci tej korzystają policja, straż pożarna i pogotowie.
Decyzja ministerstwa to potężny cios w finanse policji. Oficer z komendy głównej mówi, że aby związać koniec z końcem, KGP przez lata oszczędzała na etatach, a pieniądze przeznaczała na zakup najpotrzebniejszych rzeczy oraz nagrody dla tych funkcjonariuszy, którzy w tym czasie harowali za dwóch.

ddnrr7p

Podziel się opinią

Share
ddnrr7p
ddnrr7p