Trwa ładowanie...
d42tjau

Koniec ulg dla nauczycieli

"Dziennik Gazeta Prawna" ujawnia, że senatorowie wystąpią z inicjatywą likwidującą zniżki dla nauczycieli w komunikacji publicznej. Według dziennika, propozycje popiera resort finansów. Dziennik przypomina, że obecnie nauczyciele, poza tymi zatrudnionymi w przedszkolach, są uprawnieni do 37-procentowej ulgi na przejazdy komunikacją publiczną.
Share
Koniec ulg dla nauczycieli
Źródło: Jupiterimages
d42tjau

Jednak Trybunał Konstytucyjny 16 listopada 2010 roku wydał orzeczenie, w którym stwierdził, że przepis jest niekonstytucyjny, bo nierówno traktuje nauczycieli pracujących w różnego typu placówkach oświatowych. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że po wyroku TK komisja ustawodawcza postanowiła skonsultować z rządem trzy propozycje zmian: likwidacji ulgi, obniżenia jej wysokości lub dopisania do obecnego przepisu nauczycieli pracujących w przedszkolach.

Dyrektor biura legislacyjnego Kancelarii Senatu Roman Kapeliński tłumaczy na łamach gazety, że w budżecie wciąż poszukuje się oszczędności, zatem zaproponowano całkowitą likwidację ulg dla nauczycieli.

Gazeta podkreśla, że zdaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego ucierpią na tym małe gminy, bowiem pedagodzy nie będą chcieli dojeżdżać do szkół.

d42tjau

Podziel się opinią

Share
d42tjau
d42tjau