Trwa ładowanie...

Konsolidacja na rynku słodyczy?

Mieszko ma już za sobą trudny czas. Od kilku lat sytuacja
finansowa spółki systematycznie się poprawia. W pierwszym półroczy 2010
Mieszko zarobił na czysto prawie 3 mln zł (wzrost o 156 procent). Firma
rozważa zatem przejęcie innego przedsiębiorstwa z branży.

Konsolidacja na rynku słodyczy?Źródło: Jupiterimages
dduh6hz
dduh6hz

- Na razie nie prowadzimy zaawansowanych rozmów. Nie ukrywam jednak, że przyglądamy się rynkowi. W grę wchodzą zarówno przejęcia spółek krajowych, jak i zagranicznych - powiedział "Parkietowi" Marek Malinowski, prezes Mieszka.

Dodaje, że gdyby trafił się ciekawy podmiot, Mieszko mógłby sfinansować takie przejęcie na wiele sposobów, np. emitując akcje. W grę nie wchodzi jednak wymiana udziałów. - Nie zamierzamy wprowadzać do spółki nowych akcjonariuszy - zapowiedział prezes.

Największym akcjonariuszem Mieszka jest litewska Eva Grupe. Fundusz w II kwartale przejął pakiet kontrolny akcji od UniCredit. - Z naszego punktu widzenia to optymalny inwestor. Daje nam możliwość realizacji planów inwestycyjnych dotyczących również akwizycji - mówi Malinowski, nie ujawniając szczegółów.

Mieszko planuje również inwestycje organiczne. - Mamy strategię budowania nowych produktów oraz plan działań marketingowych - podkreśla prezes. Przy czym nie jest rozważana budowa nowego zakładu. Rozwój organiczny spółka sfinansuje ze środków własnych.

Mieszko sprzedaje m.in. cukierki, czekoladki i wafle. Czy wejdzie w nowe segmenty rynku? - Dziś trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. To będzie zależało m.in. od tego, czy zrealizujemy jakieś przejęcie. Możemy wejść w nową kategorię, ale cały czas będzie to segment słodyczy - mówi prezes.

Autor: MJ

dduh6hz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dduh6hz