Trwa ładowanie...

Korea Północna otwiera się na rosyjskich turystów. Dwa tygodnie za dwa tysiące dolarów

Korea Północna po raz pierwszy wydała licencję rosyjskiemu biuru podróży. Zapraszając turystów z Rosji totalitarne państwo obiecuje "pełne zanurzenie" w północnokoreańską kulturę i rozrywkę - "bezpieczniejsze niż wieczorny spacer po Londynie".

Korea Północna otwiera się na rosyjskich turystów. Dwa tygodnie za dwa tysiące dolarówŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d4cge8s
d4cge8s

- Biuro Nkorean.ru oferuje zorganizowane wyjazdy do Korei Północnej grupom liczącym do 10 osób oraz osobom indywidualnym. Obiecuje pokazać im "różnorodne aspekty życia w tym jednym z najbardziej zamkniętych krajów" - informuje w czwartek Reuters.
Turyści udający się do Korei Północnej muszą zostać "sprawdzeni" przed wyjazdem - pisze Reuters w depeszy z Moskwy. Nie wyjaśnia przy tym, na czym owo sprawdzenie ma polegać.

Zobacz też: Wirtualna Korea Północna

Przybyszom przez cały czas będzie towarzyszył przewodnik, który zadba o "stosowne zachowanie turystów i zagwarantuje ich bezpieczeństwo".

Rosyjscy turyści muszą też wiedzieć, że nie wolno im fotografować "obiektów strategicznych i wojskowych" oraz że "nie zaleca się" dłuższych rozmów z miejscowymi.

d4cge8s

Reuters akcentuje, że rząd w Pjongjangu, borykający się z problemami ekonomicznymi spotęgowanymi sankcjami międzynarodowymi nałożonymi w reakcji na program nuklearny i rakietowy, bardzo chciałby rozwinąć dochodową turystykę.

Najdroższy, 15-dniowy wyjazd "z pełnym zanurzeniem w kulturę Korei Północnej" kosztuje 118090 rubli, czyli ok. 2 tys. dol., i obejmuje zwiedzanie farm, zakładów butelkujących wodę mineralną, buddyjskiej świątyni, a także spacery po górach i wprowadzenie do lokalnej kuchni. Chętni mogą też odwiedzić liczne muzea poświęcone Kim Ir Senowi - "wiecznemu prezydentowi" Korei Północnej.

W ofercie rosyjskiego biura jest też wypoczynek na plaży, pokazy lotnicze i festiwal piwa.

Reuters przyznaje, że nie wiadomo na razie, jak popularne będą wyjazdy turystyczne do Korei Północnej wśród Rosjan, którzy upodobali już sobie podróże do państw europejskich oraz do miejscowości wypoczynkowych w Turcji, czy Tajlandii.

d4cge8s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cge8s