Trwa ładowanie...
d2eermg
(pl)

KOV opuszcza odwiert Północne Makiejewskoje-2 przez brak stref perspektywicznych

15.02. Warszawa (PAP) - Kulczyk Oil Ventures opuszcza odwiert Północne Makiejewskoje-2 na Ukrainie, gdyż prowadzone tam wiercenia nie wykazały żadnych perspektywicznych stref -...

Share
d2eermg

15.02. Warszawa (PAP) - Kulczyk Oil Ventures opuszcza odwiert Północne Makiejewskoje-2 na Ukrainie, gdyż prowadzone tam wiercenia nie wykazały żadnych perspektywicznych stref - podał KOV w komunikacie.

"(...) odwiert poszukiwawczy Północne Makiejewskoje-2 (NM-2), którego drążenie rozpoczęło się na początku grudnia ub. r., został opuszczony, po tym jak osiągnął głębokość 3.150 m, a profilowanie otworowe i inne informacje uzyskane podczas wiercenia nie wykazały żadnych perspektywicznych stref" - napisano w komunikacie.

Koncesja poszukiwawcza Północne Makiejewskoje przylega do północno-wschodnich granic koncesji Makiejewskoje oraz Olgowskoje.

d2eermg

"Spółka uważa, że koncesja ta jest pod względem geologicznym podobna do obszarów produkcyjnych położonych wzdłuż głównego, rozciągającego się w basenie dnieprowsko-donieckim w kierunku południowo-wschodnim strukturalnego trendu gazu/kondensatu - tego samego, do którego przylegają koncesje KUB-Gasu: Makiejewskoje i Olgowskoje" - podał KOV.

"Odwiert NM-2, którego celem była ocena potencjału pierwszego z pięciu dodatkowych strukturalnych obiektów poszukiwawczych wskazanych przez badania 3D, znajduje się 13 km na południowy wschód od odwiertu Północne Makiejewskoje-1 (NM-1). Odwiert NM-1 został wykonany w II kw. 2012 r. i orurowany do TD jako kandydat do przyszłego szczelinowania" - dodano.

Spółka przewiduje, że kolejne wiercenia na polu Północne Makiejewskoje odbędą się w dalszej części 2013 r.

Odwiert NM-2 prowadzony jest przez KUB-Gas LLC spółkę zależną KOV (70 proc. udziału).

jow/ osz/

d2eermg

Podziel się opinią

Share
d2eermg
d2eermg