Trwa ładowanie...
d2u0zj1

Kredyt w promocji to pułapka

Banki zwiększyły liczbę udzielanych kredytów, obniżają też marże. Na zmianach jednak nie tracą. Umowy do promocyjnych kredytów nakładają na klienta obowiązki i zmuszają do korzystania z innych usług tego banku. Jeśli nie spełnisz jednego warunku, twoja marża może wzrosnąć dwukrotnie.
Share
Kredyt w promocji to pułapka
Źródło: Jupiterimages
d2u0zj1

Dzisiejsza "Rzeczpospolita" ostrzega przed zaciąganiem kredytów w promocjach. Z danych NBP wynika, że aż 70 proc. banków obniżyło w drugim kwartale marże od kredytów. Mimo to skorzystanie z promocyjnej oferty może być kosztowne. Klientom zaciągającym promocyjne kredyty banki stawiają dodatkowe warunki.

Podstawowym, jest posiadanie konta w tym banku i wpływy na poziomie co najmniej 2 tys. zł. Dodatkowym obostrzeniem jest wykonanie określonej liczby transakcji za pomocą karty i przelewów internetowych. Jakby tego było mało, klient powinien wykupić ubezpieczenie na życie. Nie raz na cały okres kredytowania.

Jeśli z jakiegoś powodu nie dotrzymasz jednego z warunków umowy, marża kredytu może wzrosnąć nawet dwukrotnie. Najgorsze jest, że jeden błąd na stałe pozbawi się preferencyjnych warunków kredytowania. Zważmy, że nie zawsze musi to być twoja wina. Możliwa jest sytuacja, że pracodawca spóźni się z wypłatą, a bank automatycznie wykluczy cię z grona klientów korzystających z promocyjnego kredytu. Taki przypadek może kosztować klienta kilkadziesiąt tysięcy złotych, jeśli jego kredyt zaciągnięty jest na długie lata. Takie rygorystyczne kryteria przyznawania kredytów obowiązują w Allianz Banku, Multibanku, mBanku i BNP Fortis Banku.

kj

d2u0zj1

Podziel się opinią

Share
d2u0zj1
d2u0zj1