ycipk-3qgnyv

Kredyty we frankach. Politycy spłacają po kilka tysięcy rocznie

8 tys. franków, czyli po obecnym kursie ponad 30 tys. zł, w rok spłacił minister cyfryzacji Marek Zagórski. Niewiele gorzej spłacanie idzie innym politycznym frankowiczom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kredyty we frankach. Politycy spłacają po kilka tysięcy rocznie
(East News)
ycipk-3qgnyv

Jak zauważa "Fakt", wielu Polaków boryka się ze spłatą kredytów frankowych. Trwają sądowe batalie z bankami. Procesy są jednak długotrwałe, a systemowych rozwiązań w sprawie brak. Nie pozostaje nic, tylko karnie spłacać.

A jak radzą sobie z tym politycy? Jak sprawdził dziennik, idzie im całkiem nieźle. Stosunkowo duże zarobki pozwalają im radzić sobie z tym dużym obciążeniem dla przeciętnego Kowalskiego.

*Czytaj też: Kredyty we frankach. Trybunał Sprawiedliwości ma pomóc frankowiczom *

ycipk-3qgnyv

Z oświadczeń majątkowych wynika, że najlepiej ze spłatą w minionym roku radził sobie minister cyfryzacji Marek Zagórski. Spłacił 8 tys. franków, ale wciąż do spłaty pozostaje mu 112 tys. Tuż za nim uplasowała się minister przedsiębiorczości, która spłaciła 7932 franki. Pozostało jej jeszcze ponad 149 tys. Ok. 2,5-3 tys. franków w rok spłacili jeszcze wicepremier Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Obejrzy: Prezes mBanku szczerze o "frankowiczach"

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3qgnyv

ycipk-3qgnyv
ycipk-3qgnyv