Trwa ładowanie...
d2cl61a

Kredyty we frankach. Politycy spłacają po kilka tysięcy rocznie

8 tys. franków, czyli po obecnym kursie ponad 30 tys. zł, w rok spłacił minister cyfryzacji Marek Zagórski. Niewiele gorzej spłacanie idzie innym politycznym frankowiczom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kredyty we frankach. Politycy spłacają po kilka tysięcy rocznie
(East News)
d2cl61a

Jak zauważa "Fakt", wielu Polaków boryka się ze spłatą kredytów frankowych. Trwają sądowe batalie z bankami. Procesy są jednak długotrwałe, a systemowych rozwiązań w sprawie brak. Nie pozostaje nic, tylko karnie spłacać.

A jak radzą sobie z tym politycy? Jak sprawdził dziennik, idzie im całkiem nieźle. Stosunkowo duże zarobki pozwalają im radzić sobie z tym dużym obciążeniem dla przeciętnego Kowalskiego.

*Czytaj też: Kredyty we frankach. Trybunał Sprawiedliwości ma pomóc frankowiczom *

d2cl61a

Z oświadczeń majątkowych wynika, że najlepiej ze spłatą w minionym roku radził sobie minister cyfryzacji Marek Zagórski. Spłacił 8 tys. franków, ale wciąż do spłaty pozostaje mu 112 tys. Tuż za nim uplasowała się minister przedsiębiorczości, która spłaciła 7932 franki. Pozostało jej jeszcze ponad 149 tys. Ok. 2,5-3 tys. franków w rok spłacili jeszcze wicepremier Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Obejrzy: Prezes mBanku szczerze o "frankowiczach"

d2cl61a

Podziel się opinią

Share
d2cl61a
d2cl61a