Trwa ładowanie...

Kto może liczyć na podwyżki w 2012?

W 2012 roku niektórzy zarobią więcej. Na podwyżki mogą liczyć między innymi policjanci, żołnierze, nauczyciele i najsłabiej zarabiający. Wzrost świadczeń czeka też emerytów, dla których waloryzacja kwotowa ma sięgnąć 71 złotych. Pozostaje pytanie czy rosnące o kilkadziesiąt złotych emerytury i pensje pozwolą utrzymać dotychczasowy poziom życia

Kto może liczyć na podwyżki w 2012?
d2v9fb2
d2v9fb2

*W 2012 roku niektórzy zarobią więcej. Na podwyżki mogą liczyć między innymi policjanci, żołnierze, nauczyciele i najsłabiej zarabiający. Wzrost świadczeń czeka też emerytów, dla których waloryzacja kwotowa ma sięgnąć 71 złotych. Pozostaje pytanie czy rosnące o kilkadziesiąt złotych emerytury i pensje pozwolą utrzymać dotychczasowy poziom życia. * Zgodnie z zapowiedzią premiera Donalda Tuska (55l.) od lipca 2012 roku znacząco wzrosną wynagrodzenia policjantów i żołnierzy. Wynagrodzenia wśród liczących po około 100 tysięcy osób grup zawodowych wzrosną średnio o 300 złotych brutto. Podwyżki dla mundurówki będą nas kosztować około 180 milionów złotych.

Wyższe pensje w tym roku wywalczyli sobie nauczyciele. Wzrost płac w 2012 roku będzie wynosił około 3,8 procenta. Pensja nauczyciela dopiero rozpoczynającego karierę w tym zawodzie wzrośnie o 83 złote. Nauczyciel mianowany zarobi o 97 złotych więcej.

Od 1 stycznia 2012 roku znacząco wzrosła wysokość pensji minimalnej. Zgodnie z prawem osoba zatrudniona na etacie nie może zarabiać mniej niż 1,5 tys złotych. To o 114 złotych więcej niż w zeszłym roku.

W 2012 roku po raz pierwszy emerytury będą waloryzowane w oparciu o współczynnik kwotowy a nie procentowy. Oznacza to że każdy emeryt otrzyma taką samą podwyżkę i wynosić będzie ona 71 złotych.

Oczywiście na największe podwyżki w 2012 roku może liczyć .... władza. Posłowie zagwarantowali sobie aż po 500 złotych więcej co miesiąc na utrzymanie biur poselskich. To siedem razy więcej niż dostanie emeryt.

d2v9fb2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v9fb2