Trwa ładowanie...
d1bpqnr
(pl)

Kulczyk Oil Ventures rozpoczął odwiert Itheria-1 w Syrii

22.07. Warszawa (PAP) - Kulczyk Oil Ventures rozpoczął odwiert Itheria-1, pierwszy odwiert poszukiwawczy wykonany przez KOV i partnerów w projekcie joint venture w Bloku 9 w Syrii...

Share
d1bpqnr

22.07. Warszawa (PAP) - Kulczyk Oil Ventures rozpoczął odwiert Itheria-1, pierwszy odwiert poszukiwawczy wykonany przez KOV i partnerów w projekcie joint venture w Bloku 9 w Syrii - podała spółka w komunikacie. Planowana całkowita głębokość odwiertu to 3.200 m. Zgodnie z szacunkami prace wiertnicze zajmą 80 dni.

KOV podał, że odwiert Itheria-1 będzie badał czterokierunkowy spadek skalny zidentyfikowany w trakcie badań sejsmicznych 3D, zebranych z obszaru ok. 200 km na wschód od miasta Latakia. Głównym celem są piaskowce z epoki Ordowiku.

Odwiert Itheria-1 jest obsługiwany przez Loon Latakia, podmiot pośrednio zależny, należący w całości do Kulczyk Oil.

d1bpqnr

W komunikacie poinformowano, że Loon Latakia posiada 50 proc. udział w umowie o podziale wpływów z wydobycia w Bloku 9 w Syrii, na mocy której jest uprawniony do prowadzenia prac poszukiwawczych oraz, z zastrzeżeniem spełnienia określonych warunków, wydobycia ropy i gazu z Bloku 9 obejmującego obszar 10.032 km kw położony w północno-wschodniej części Syrii.

Wcześniej KOV informował, że zgodnie z zawartą umową MENA Hydrocarbons Ltd. (Syria), podmiot zależny należący w całości do MENA Hydrocarbons pokryje 60 proc. kosztów prac wiertniczych przy Itheria-1. Triton Pertoleum i Kulczyk Oil poniosą 20 proc. kosztów. (PAP)

jow/ ana/

d1bpqnr

Podziel się opinią

Share
d1bpqnr
d1bpqnr