Trwa ładowanie...
d1kxqwy

Kurs PDA spółki BioMaxima wzrósł na otwarciu w debiucie na NC o 15,2 proc. do 5,99 zł (opis)

08.06. Warszawa (PAP) - Kurs praw do akcji spółki Biomaxima, producenta odczynników do laboratoriów i szybkich testów diagnostycznych, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań...

d1kxqwy

08.06. Warszawa (PAP) - Kurs praw do akcji spółki Biomaxima, producenta odczynników do laboratoriów i szybkich testów diagnostycznych, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 15,2 proc. do 5,99 zł.

O godz. 12.35 kurs akcji spółki rósł o 10,2 proc. do 5,73 zł.

Z prywatnej emisji 600.000 akcji spółka pozyskała 3,12 mln zł.

Środki z emisji posłużą m.in. do budowy zakładu produkcyjnego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej pod Lublinem, który ma zacząć funkcjonować jeszcze w 2010 roku.

d1kxqwy

Prezes Henryk Lewczuk powiedział podczas uroczystości debiutu, że celami strategicznymi spółki do 2014 roku jest zdobycie pozycji lidera na polskim rynku diagnostyki laboratoryjnej, pozyskanie znaczących dystrybutorów na rynkach zagranicznych i rozwój eksportu, a także ugruntowanie marki spółki jako nowoczesnej firmy biotechnologicznej.

"Naszym strategicznym celem na te lata jest też debiut na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych" - dodał Lewczuk.

BioMaxima osiągnęła w 2009 roku 6,7 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 6,2 mln zł w 2008 roku. Zysk netto wyniósł odpowiednio 610 tys. zł wobec 480 tys.

Firma istnieje od ośmiu lat. W swoim portfolio posiada testy, odczynniki i urządzenia przeznaczone dla laboratoriów diagnostycznych służby zdrowia, szpitalnych oddziałów ratunkowych, gabinetów lekarskich, gabinetów weterynaryjnych. Współpracuje z prawie 2 tys. laboratoriów w całej Polsce.(PAP)

bas/ pel/ gor/

d1kxqwy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kxqwy