Trwa ładowanie...

Lekarze: niech ZUS nam płaci za L4

Region Mazowiecki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy za pomocą prasowego ogłoszenia poszukuje osób gotowych do wystąpienia na drogę sądową przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych o wynagrodzenie za wystawianie zwolnień lekarskich ZUS ZLA - pisze "Nasz Dziennik".

Share
Lekarze: niech ZUS nam płaci za L4
d3t3pee

Region Mazowiecki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy za pomocą prasowego ogłoszenia poszukuje osób gotowych do wystąpienia na drogę sądową przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń SpołecznychUbezpieczeń Społecznych o wynagrodzenie za wystawianie zwolnień lekarskich ZUS ZLA - pisze "Nasz Dziennik".

- Istotą sprawy jest to, że wystawianie zwolnień na drukach ZUS ZLA nie jest świadczeniem medycznym na rzecz pacjenta, lecz wydaniem opinii, czyli wykonaniem pracy dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - podkreśla Maciej Jędrzejowski, przewodniczący Regionu Mazowieckiego OZZL.

d3t3pee

Zapewne niejeden lekarz z chęcią pozwałby ZUS, ale wszyscy obawiają się wieloletniego procesu i kosztów z tym związanych. Dlatego związkowcy z Mazowsza obiecali medykom, którzy wytoczą proces, wszelką pomoc prawną i finansową. Pierwszy chętny na rzucenie rękawicy ZUS już się podobno znalazł. Akcja miałaby w konsekwencji spowodować zmianę obecnego stanu prawnego na korzyść medyków - wyjaśnia "Nasz Dziennik".

d3t3pee

Podziel się opinią

Share
d3t3pee
d3t3pee