Trwa ładowanie...

Lekarzom wciąż mało

Pracownicy szpitali w woj. łódzkim
otrzymali pierwsze podwyżki, wywalczone podczas letnich strajków.
Wynoszą one od 20 do 40%, zależnie od placówki. Tymczasem
związkowcy w służbie zdrowia planują już kolejne akcje
protestacyjne - zapowiada "Dziennik Łódzki".

Lekarzom wciąż małoŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d3mz2yj
d3mz2yj

_ Podwyżki nie są satysfakcjonujące, bo to dopiero początek naszych roszczeń płacowych _ - mówi lekarz ze szpitala MSWiA w Łodzi Mariusz Maroszyński. _ Płace w służbie zdrowia mają rosnąć systematycznie, dlatego będziemy czekać na kolejny etap podwyżek _ - dodaje.

Lekarze ze szpitala wojewódzkiego w Zgierzu liczą na wzrost wynagrodzeń nawet o 100%, a obecne podwyżki uważają za początek. Niezadowoleni są także medycy ze szpitala im. Barlickiego w Łodzi. _ 40% podwyżki dostali nieliczni. Większość z nas to nauczyciele akademiccy, zatrudnieni w szpitalu na jedną piątą etatu. Szpitalne wynagrodzenia tej grupy wzrosły przeciętnie o 300 zł brutto _ - tłumaczy dr Michał Edward Nowicki.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy przygotował już instrukcję w sprawie strajku w 2007 r. Scenariusz zakłada, że co najmniej 500 placówek służby zdrowia w Polsce ma być gotowych do protestu 7 kwietnia - informuje "Dziennik Łódzki".

Ostateczne decyzje w sprawie akcji protestacyjnej zapadną na Krajowym Zjeździe Delegatów OZZL, który odbędzie się od 23 do 25 listopada. (PAP)

d3mz2yj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mz2yj