Trwa ładowanie...

Litwini chcą przejąc polskie sklepy

"Puls Biznesu" pisze o ekspansji litewskich firm na polskim rynku. Do wielkiej inwestycji w Lublinie szykuje się największa litewska grupa kapitałowa i największy pracodawca w krajach bałtyckich - Maxima.

Share
Litwini chcą przejąc polskie sklepy
Źródło: Jupiterimages
d13a8ae

W Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów leży wniosek w sprawie przejęcia sieci supermarketów Aldik Nova. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, będzie to jedna z największych inwestycji północno-wschodniego sąsiada w naszym kraju - i prawdopodobnie wstęp do dalszej ekspansji - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Gazeta dodaje, że w ostatnich latach nie brakowało dużych transakcji z udziałem biznesmenów znad Wilii. Do największej doszło w 2006 roku. Wtedy litewski Sanitas wraz z kilkoma funduszami przejął jeleniogórską Jelfę. W tym roku Sanitasa przejął za około miliard dolarów kanadyjski Valeant Pharmaceuticals.

Dziennik informuje, że litewskie fundusze inwestycyjne mają też spory apetyt na polskie firmy spożywcze, w ubiegłym roku litewska spółka przejęła ponad 65 procent akcji firmy cukierniczej ZPC Mieszko. Więcej na ten temat - w "Pulsie Biznesu".

d13a8ae

Podziel się opinią

Share
d13a8ae
d13a8ae