Trwa ładowanie...

LOT zaczyna zwalniać

Polskie Linie Lotnicze LOT zaczynają redukować personel. Dziś (4.03.) rozpoczynają się zwolnienia grupowe, które obejmą 230 pracowników. Kolejnych 130 opuści przewoźnika w ramach programu dobrowolnych odejść. Władze spółki przyznają, że to dopiero pierwszy etap zwolnień.

LOT zaczyna zwalniaćŹródło: AFP
d2449y5

Rzecznik LOT Marek Kłuciński mówił Informacyjnej Agencji Radiowej, że zwolnienia w tej chwili dotyczą jedynie pracowników administracji.

- Ze względu na trwające prace nad zmianami w siatce połączeń redukcja nie dotyczy pilotów i stewardes - deklaruje rzecznik LOT.

Związki zawodowe deklarują, że są gotowe na wyrzeczenia. Jednak samymi zwolnieniami LOTu się nie uratuje - ostrzegał szef zakładowej Solidarności. Stefan Malczewski w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową chwalił władze spółki, że nie zdecydowały się od razu zwalniać pilotów i stewardesy.

d2449y5

- To jest dobry pierwszy krok. Pracodawca wykazał się dobrą wolą. Zamiast zwijać połączenia realizowane przez LOT, chce stworzyć taką siatkę rejsów, by firma wreszcie zarabiała - przekonywał Stefan Malczewski.

Rzecznik LOT Marek Kłuciński przyznawał wcześniej, że dalsze zwolnienia są uzależnione od przyjęcia programu restrukturyzacji firmy.

W grudniu ubiegłego roku LOT otrzymał od rządu 400 mln zł pożyczki na ratowanie spółki. Obecnie Bruksela analizuje wniosek dotyczący zatwierdzenia pomocy publicznej dla przewoźnika. Pod koniec ubiegłego roku w Locie pracowało 2063 osoby.

Według danych Ministerstwa Skarbu, w ubiegłym roku straty firmy wyniosły 157 milionów złotych.

d2449y5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2449y5