Trwa ładowanie...

LTE od nowa. Sąd unieważnił decyzje UKE

Przez błędy regulatora jeszcze raz trzeba będzie rozstrzygać przetarg na szybki internet - podaje "Rzeczpospolita". Pierwotnie przetarg wygrały spółki Solorza-Żaka, które z LTE uczyniły swoją główną przewagę rynkową. Czy teraz wyłączą milionom użytkowników internet?

Share
LTE od nowa. Sąd unieważnił decyzje UKE
Źródło: PAP, fot: Marcin Kaliński
dtt3gjk

- Rozumiem ból prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, ale są sytuacje, kiedy kończą się możliwości interpretacji przepisów - miała powiedzieć sędzia Maria Jagielska, gdy ogłaszała w Naczelnym Sądzie Administracyjnym decyzję o odwołaniu przetargu na LTE z 2007 roku.

NSA podtrzymał zdanie sądu niższej instancji, że umowa, na mocy której spółki Zygmunta *Solorza-Żaka *Solorza-Żaka (Zobacz portfel Zygmunta Solorza-Żaka») od trzech lat dostarczają superszybki internet drogą radiową powinna zostać anulowana. Spór wygrał więc T-Mobile, który zaskarżył decyzję UKE. Największym pokrzywdzonym jest jednak polski multimilioner, który pod telekomunikacyjny biznes zaciągnął gigantyczne pożyczki.

Według "Rz" T-Mobile liczy, że teraz szybko przetarg zostanie rozpisany jeszcze raz. I co ważniejsze, że UKE anuluje umowę ze spółkami Solorza-Żaka *Solorza-Żaka. Miliarder nie zamierza jednak składać broni. Jego prawnicy twierdzą, że firmy CenterNet oraz Mobyland nadal mogą świadczyć usługi szybkiego dostępu do internetu LTE, a więc klienci sieci Plus oraz *Cyfrowego PolsatuCyfrowego Polsatu (Zobacz notowania spółki ») nie muszą bać się odcięcia od sieci czy wypowiedzenia umów.

dtt3gjk

UKE planu działania na razie nie ma. Po pierwsze boi się procesu i gigantycznego odszkodowania dla *Solorza-Żaka *Solorza-Żaka. Po drugie wyniki nowego przetargu mogą całkowicie odmienić telekomunikacyjną rzeczywistość.

Gdyby tym razem nie wygrały spółki *Solorza-Żaka *Solorza-Żaka, to jest więcej niż pewne, że prawnicy miliardera wystąpiłyby do Skarbu Państwa o gigantyczne odszkodowanie. Jego spółki w ciągu siedmiu lat zainwestowały ogromne kwoty w infrastrukturę obsługującą sieć LTE.

dtt3gjk

Podziel się opinią

Share
dtt3gjk
dtt3gjk