MAC ws. spotkania nt. jednolitego rynku telekomunikacyjnego (komunikat)

...

24.09. Warszawa - MAC informuje:

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, wziął udział w roboczym śniadaniu z przedstawicielami European Internet Foundation. Gospodarzem spotkania była poseł Pilar del Castillo, która jest jednocześnie przewodniczącą EIF. Gośćmi spotkania byli m.in. posłowie do Parlamentu Europejskiego oraz Neelie Kroes, komisarz UE ds. agendy cyfrowej.

Śniadanie było okazją do dyskusji na temat jednolitego rynku telekomunikacyjnego i korzyści, jakie może on przynieść dla Europy.

Komisarz Kroes podkreślała, że ujednolicenie rynku telekomunikacyjnego będzie kołem zamachowym dla różnych gałęzi gospodarki. Umożliwi też zaangażowanie młodego pokolenia, które będzie "stracone", jeśli politycy nie stworzą mu odpowiednich szans do rozwoju. Ważną kwestią, wg komisarz Kroes, jest także promocja przedsięwzięć innowacyjnych oraz rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Telekomunikacja i ICT to mogą stać się narzędziem do rozwiązania problemu kryzysu.

Michał Boni podzielił pogląd, że propozycja Komisji Europejskiej dot. pakietu telekomunikacyjnego jest pragmatyczna. Zwrócił uwagę na fakt, iż należy podjąć intensywne działania na tym polu, gdyż kończą się kadencje Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej.

Zdaniem szefa MAC, Rada Europejska powinna podjąć najważniejsze punkty dot. m.in. kwestii podatkowych, w szczególności VAT na e-booki, a także ochrony danych osobowych, roamingu, neutralności sieci i nadać tym tematom polityczny impuls, który umożliwi dalsze prace w tym obszarze. Minister Boni podkreślił szczególne znaczenie konsultacji z grupami interesariuszy. "Należy pracować nad projektem w sposób otwarty i zapewnić wyjaśnienie wszelkich pojawiających się wątpliwości przy pracach nad tym projektem" - powiedział.

"Aby można było przystąpić do dalszych prac, pożądane jest spójne stanowisko państw członkowskich w obrębie Rady Unii" - powiedział minister Michał Boni.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

Źródło artykułu:PAP
informatykatelekomunikacjakomunikat

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)