Trwa ładowanie...

Madryt ma nowy pomysł na walkę z CO2. Ogrody na dachach autobusów

Władze Madrytu chcą w ten sposób rozwiązać problemu emisji CO2, ale przy okazji rośliny będą chłonąć ciepło, hałas i zanieczyszczenia.

Madryt ma nowy pomysł na walkę z CO2. Ogrody na dachach autobusówFot: Max Alexander / PromoMadrid/wikimedia (CC BY-SA 2.0)
d1oj2c1
d1oj2c1

Władze Madrytu mają nowy pomysł na walkę z emisją CO2. W ramach pilotażowego projektu, planują posadzenie zieleni na dachach autobusów miejskich i przystanków - podaje "The Telegraph".

Projekt pod nazwą "Muévete pl verde", jest jednym z sześciu programów mających na celu poprawę środowiska w stolicy Hiszpanii. Władze Madrytu chcą w ten sposób rozwiązać problemu emisji CO2, ale przy okazji rośliny będą chłonąć ciepło, hałas i zanieczyszczenia.

Koszt stworzenia ogródka na dachu autobusu szacowany jest na 2500 euro. Posadzenie roślin na dachach przystanków będzie prawdopodobnie tańsze. Pilotażowy projekt będzie na razie wprowadzony na dwóch liniach w Madrycie - nr 27 i 34 - z których w ubiegłym roku korzystało 17 milionów pasażerów.'

- Każdy ogród zostanie zbudowany z siatek metalowych i trwałych materiałów, które wytrzymają ruch i nie spowodują wycieku wody z systemu nawadniającego - powiedział José Antonio Antona., kierownik projektu.

Manuela Carmena, lewicowy burmistrz Madrytu wybrana w maju 2015 roku, już zatwierdziła plan.

d1oj2c1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oj2c1