Trwa ładowanie...

McDonald's straci pozycję lidera?

Nadchodzą gorsze czasy dla zarządcy restauracji McDonald's w Polsce? Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że firma w przyszłym roku utraci pozycję lidera rynku szybkich przekąsek.

McDonald's straci pozycję lidera?Źródło: AFP, fot: David Paul Morris
d4hgtam
d4hgtam

Palmę pierwszeństwa przejmie najprawdopodobniej największy konkurent McDonald's, czyli firma AmRest z zarządzanymi przez siebie restauracjami KFC i Pizza Hut.
McDonald's zarządza dziś aż 275 lokalami. AmRest niewieloma mniej, bo aż 250. Jednocześnie już zapowiada otwarcie 80-100 kolejnych restauracji. Ponad połowa z tej liczby ma być zlokalizowana właśnie w naszym kraju.
- Znamy zapowiedzi AmRestu i czujemy oddech konkurencji na plecach - przyznał "Rzeczpospolitej" Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald's Polska.

Choć McDonald's nie chce się ścigać na liczbę otwieranych restauracji, to również zapowiada wzrost dynamiki nowych inwestycji. W 2010 roku McDonald's otworzył 22 lokale, w tym już 17 i powstaną kolejne. Padła również zapowiedź, że firma już ma zabezpieczone lokalizacje na kolejnych 20 restauracji, które planuje otworzyć w przyszłym roku.

d4hgtam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hgtam