Trwa ładowanie...
d2illvb

Mewa chce osiągnąć rentowność operacyjną od I kw. 09

14.10.Warszawa (PAP) - Mewa przeprowadza restrukturyzację, której
celem jest osiągnięcie przez firmę rentowności operacyjnej od
pierwszego kwartału 2009 roku - poinformowała...

d2illvb
d2illvb

14.10.Warszawa (PAP) - Mewa przeprowadza restrukturyzację, której celem jest osiągnięcie przez firmę rentowności operacyjnej od pierwszego kwartału 2009 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

"Celem prowadzonej restrukturyzacji jest doprowadzenie do rentowności działalności operacyjnej, począwszy od I kwartału 2009 roku" - podano w raporcie.

Działania restrukturyzacyjne zostały zaplanowane w większości na bieżący rok, by ich koszty "w jak najmniejszym stopniu wpłynęły na wyniki spółki i całej grupy kapitałowej w 2009 roku".

Mewa finalizuje przekształcenie spółki w podmiot handlowy.

d2illvb

1 października spółka wyłączyła ze swojej struktury organizacyjnej odział krojowni. Prowadzone są też negocjacje z partnerem zewnętrznym, specjalizującym się w produkcji dzianin, w sprawie wydzierżawienia wydziału dziewiarni i farbiarni, ostatnich komórek produkcyjnych w strukturze firmy. Ostateczna umowa w tej sprawie może zostać zawarta do końca bieżącego roku.

Spółka ocenia, że podjęte przez spółkę działania pozwolą na "znaczące zmniejszenie kosztów działalności oraz uzyskanie dodatkowych przychodów ze sprzedaży usług a także dzierżawy majątku".

Oprócz tego upraszczana jest struktura organizacyjna, następuje też redukcja zatrudnienia. Zarząd prognozuje, że w ramach reorganizacji w ciągu tego roku zatrudnienie w Mewie spadnie o prawie 50 proc., z 203 do 105 pracowników.

Spółka wzmacnia dział projektowania. Pod koniec trzeciego kwartału wystartowała z nową ofertą na sezon wiosna-lato 2009, pod marką Meva Fashion, obejmującą elegancką odzież damską (spódnice, spodnie, żakiety, sukienki, kostiumy i spodniumy).

d2illvb

Utworzyła też uzupełniającą markę z bielizną dziecięcą Meva Piccolo, której dystrybucja rozpocznie się od IV kwartału tego roku.

Dotychczasowa oferta bielizny damskiej i męskiej została poszerzona o towary importowane z Indii i Turcji.

"Po okresie załamania eksportu w ostatnich kilku kwartałach pozyskiwani są nowi odbiorcy, szczególnie na rynkach Rosji oraz Ukrainy" - podała spółka.

Na Ukrainie uruchomiono dwa sklepy franczyzowe Mewy.

d2illvb

Spółka poinformowała, że do 2 stycznia 2009 roku zakończy negocjacje w sprawie zakupu 52 proc. udziałów w spółce specjalizującej się w produkcji gorseciarstwa.

Negocjowane są też umowy przekazania w zarządzanie franczyzobiorcom części sieci salonów własnych, co wpłynie pozytywnie na wielkość przychodów oraz zmniejszy koszty działalności.

Spółka bierze pod uwagę przekształcenie grupy Mewa w holding finansowy, w którym spółka-matka (obecnie Mewa SA) będzie właścicielem podmiotów prowadzących działalność operacyjną w różnych obszarach biznesowych.

W związku z tym zarząd rozważa przeniesienie dotychczasowej działalności operacyjnej Mewy SA do powoływanej obecnie spółki zależnej.

Mewa SA poinformowała w oddzielnym komunikacie, że podpisała list intencyjny z akcjonariuszami notowanej na New Connect spółki z rynku usług finansowych, Grupy Pactor - Potempa Inkasso, w sprawie przejęcia przez Mewę większościowego, min. 75-proc., pakietu akcji tej firmy w zamian za emisję aportową. (PAP)

morb/ gor/

d2illvb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2illvb