Trwa ładowanie...

MF: Celnicy dostaną podwyżkę

Projekt rozporządzenia ws. podwyżek dla funkcjonariuszy Służby Celnej jest na końcowym etapie prac, został skierowany do podpisu ministra pracy i polityki społecznej - poinformowało PAP biuro prasowe resortu finansów. Celnicy mają dostać 150 zł podwyżki.

MF: Celnicy dostaną podwyżkęŹródło: WP.PL
d1oftwy
d1oftwy

W uzasadnieniu do projektu zmiany rozporządzenia "w sprawie warunków otrzymywania dodatków do uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy celnych oraz wysokości tych dodatków" napisano, że planowane jest podwyższenie dodatku do uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy celnych z tytułu posiadania stopni służbowych.

"Uzasadnieniem dla podwyższenia kwoty dodatków dla funkcjonariuszy celnych jest fakt, że w roku 2012 ustawowo przewidziano wzrost uposażeń w wysokości 300 zł w odniesieniu do funkcjonariuszy Policji oraz żołnierzy Wojska Polskiego. Dodatkowo poprawka do budżetu ze stycznia 2012 r. uwzględniła wzrost uposażeń Straży Granicznej i Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej" - napisano.

Resort finansów zaznaczył, że funkcjonariusze Służby Celnej podwyżek jednak nie dostali. "Mając na uwadze konieczność porównywalnego traktowania funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych, zasadne jest podjęcie działań w kierunku objęcia planowanymi podwyżkami funkcjonariuszy celnych w perspektywie roku 2013 o 150 zł" - poinformowano. Zgodnie z projektem podwyżka nie obejmie funkcjonariuszy celnych najniższych stopniem, czyli aplikantów celnych.

Według MF podwyżki będą możliwe dzięki zmniejszeniu o 420 liczby etatów w Służbie Celnej, co będzie konsekwencją "naturalnej fluktuacji" w Służbie Celnej. Zmiana ma kosztować budżet ok. 34,4 mln zł, a w 2013 r. ok. 17,4 mln zł. Pierwotnie planowano, że nowe przepisy miałyby wejść w życie po dniu ogłoszenia z mocą od 1 stycznia 2013 r., ale datę tę zmieniono na 1 lipca 2013 r.

d1oftwy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oftwy