Trwa ładowanie...
dmf3857

MI ws. transportu w UE (komunikat)

...

dmf3857
dmf3857

12.07. Warszawa - Ministerstwo Infrastruktury informuje:

W dniu 12 lipca br. w Brukseli minister infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz podsekretarz stanu w MI Maciej Jankowski uczestniczyli w posiedzeniu komisji Parlamentu Europejskiego ds. transportu i turystyki (TRAN). Minister Grabarczyk zaprezentował priorytety i program polskiej prezydencji w Radzie UE w zakresie transportu. W trakcie dyskusji odpowiadał na pytania posłów dotyczące planów polskiej prezydencji oraz bieżących zagadnień z zakresu transportu.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, podsekretarze stanu w MI Maciej Jankowski oraz Andrzej Massel wzięli udział w konferencji "Koleje Dużych Prędkości na rzecz spójności terytorialnej UE", organizowanej przez Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego, która odbyła się w Brukseli pod patronatem polskiej prezydencji. Minister Grabarczyk wygłosił przemówienie inauguracyjne, w którym podkreślił rolę kolei dużych prędkości w europejskim systemie transportowym.

W konferencji udział wzięli również dr Gerhard Stahl, sekretarz generalny Komitetu Regionów, Keir Fitch, zastępca szefa gabinetu komisarza ds. transportu Siima Kallasa, Jean-Eric Paquet, dyrektor w dyrekcji generalnej Komisji Europejskiej ds. mobilności i transportu (DG MOVE), Zbigniew Szafrański, prezes zarządu PKP PLK, Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, Rafał Jurkowlaniec, marszałek województwa dolnośląskiego, Johannes Ludewig, dyrektor wykonawczy Wspólnoty Kolei Europejskich i Przedsiębiorstw Infrastrukturalnych (CER), Jean-Pierre Loubinoux, dyrektor generalny Międzynarodowego Związku Kolei (UIC).

W dniu 13 lipca minister Grabarczyk przedstawi program prezydencji w zakresie telekomunikacji przed komisją ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

dmf3857
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmf3857