Trwa ładowanie...
d3dhzs0
d3dhzs0

Mid Europa Partners kupi Żabkę

...
Share
d3dhzs0

25.02. Warszawa (PAP) - Penta Investments podpisała z funduszem Mid Europa Partners umowę sprzedaży Żabka Polska - podała spółka w komunikacie prasowym.

Realizacja transakcji wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Żabka Polska to sieć sklepów typu convenience w Polsce, licząca w całym kraju około 2.400 placówek Żabka oraz 55 punktów nowego formatu Freshmarket.

d3dhzs0

W 2010 roku spółka odnotowała przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 2,5 mld zł. Wartość EBITDA sięgnęła 121,5 mln zł (dane nieaudytowane).

"Żabka Polska SA to firma o mocnych fundamentach i ogromnym potencjale rozwoju. W ciągu 4 lat zaangażowania w spółkę, Penta wywiązała się ze wszystkich obietnic, znacząco zwiększając wartość sieci. W tym czasie przychody brutto spółki wzrosły o prawie 42 proc., a EBIDTA aż o 162 proc. Żabka jest najlepszą inwestycją Penty w Polsce i jednym z trzech najbardziej udanych projektów w historii funduszu na wszystkich rynkach. Gratulujemy funduszowi Mid Europa inwestycji w spółkę i życzymy samych sukcesów w dalszym rozwoju sieci Żabka i Freshmarket. Penta Investments pozostanie silnie zaangażowana w działania na rynku polskim. Zamierzamy aktywnie poszukiwać nowych możliwości biznesowych w Polsce" - powiedział cytowany w komunikacie Jozef Janov, dyrektor inwestycyjny Penta, przewodniczący rady nadzorczej Żabka Polska.

"Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zespołu zarządzającego Żabką, który systematycznie osiągał tak dobre wyniki finansowe, zapewniając sieci jednocześnie dynamiczny wzrost na polskim rynku detalicznym. Zamierzamy blisko współpracować z Zarządem spółki i wspierać ją w dalszym rozwoju organicznym, jak również w realizacji planów konsolidacyjnych" - powiedział Zbigniew Rekusz, partner w funduszu Mid Europa.

Żabka Polska została przejęta przez Penta Investments w 2007 roku. Ponadto, Penta wprowadziła sklepy Żabka do Czech oraz - w ramach konsolidacji tego rynku - przejęła i rozwijała sieć supermarketów Koruna. W grudniu 2010 roku fundusz sprzedał czeską Żabkę wraz z Koruną sieci Tesco. Zamknięcie transakcji w Czechach planowane jest w kwietniu 2011 roku. (PAP)

pel/ asa/

d3dhzs0

Podziel się opinią

Share
d3dhzs0
d3dhzs0