Trwa ładowanie...
d2wbygq

Mieszkania w Łodzi tanieją

O 300-500 zł za metr kwadratowy zmalały, w porównaniu do roku ubiegłego, ceny mieszkań na rynku wtórnym w Łodzi i o około 200 zł za mkw. na rynku pierwotnym (nowe).

d2wbygq
d2wbygq

O 300-500 zł za metr kwadratowy zmalały, w porównaniu do roku ubiegłego, ceny mieszkań na rynku wtórnym w Łodzi i o około 200 zł za mkw. na rynku pierwotnym (nowe).

_ Największe spadki dotyczą mieszkań w blokach z wielkiej płyty _ - mówi Sylwester Lisiecki z biura nieruchomości przy ul. Struga. _ Zwłaszcza tych mających minimum dziesięć pięter. Metr kwadratowy kosztuje w nich od 3,5 do 5 tys. złotych, ale rzadko zdarza się, by cena osiągnęła górny pułap. Chętnych jest coraz mniej, bo konkurencja na rynku mieszkaniowym coraz większa. _

Najmniej spadły ceny mieszkań w kamienicach położonych w centrum, w blokach z cegły (mimo że są starsze od tych z wielkiej płyty) oraz w nowym budownictwie. Doceniane są poza tym mieszkania oryginalnie zaaranżowane, np. posiadające antresolę.

_ Cenę mieszkania warunkuje wiele czynników, m.in. lokalizacja, wyposażenie, piętro czy wykończenie _ - mówi Aneta Dębska, właścicielka agencji nieruchomości przy al. Kościuszki. _ Ten ostatni czynnik jest obecnie bardzo ważny ze względu na brak firm wykończeniowych. Nabywcy wolą więc nierzadko zapłacić więcej i mieć problem z głowy. _

Zdaniem pracowników biur nieruchomości, obecny spadek cen to jeszcze nie koniec.
_ Wiele kompleksów mieszkaniowych w Łodzi jest dopiero w budowie _ - mówi Sylwester Lisiecki. _ Kiedy będą oddawane do użytku, poważnie zasilą obecną ofertę mieszkaniową, co może spowodować spadki cen u niektórych developerów. Cały czas obserwujemy też, co stanie się z cenami mieszkań luksusowych, które są nowością na polskim rynku (mkw. kosztuje w nich ok. 9-11 tys. zł). Jak na razie nie ustawiają się po nie kolejki. _

d2wbygq

Zdaniem ekspertów, spadek cen mieszkań w Łodzi będzie jednak dużo mniejszy niż w miastach o przybliżonej liczbie mieszkańców. W Poznaniu czy Wrocławiu mieszkania staniały od zeszłego roku o ok. 15-20 procent za mkw., ale tam ich ceny poszły bardziej w górę dwa lata temu, gdy w całym kraju mieszkania zdrożały średnio dwukrotnie.

Cena metra kwadratowego mieszkania w Łodzi rynek pierwotny (mieszkania nowo powstałe): od 4,9 do 11 tys. zł (średnio: 6,5 tys. zł.) rynek wtórny:
• mieszkanie w kamienicy: od 3,3 do 10 tys. zł (najdroższe są przy ul. Piotrkowskiej)
• mieszkanie w blokach z wielkiej płyty: od 3,5 do 5 tys. zł
• mieszkanie w budynkach mających nie więcej niż 10 lat: od 5 do 7 tys. zł.

(izj)
Express Ilustrowany

d2wbygq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wbygq